- [b]W Katowicach[/b] w dalszym ciągu największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania spółdzielcze własnościowe, do 60 mkw., najlepiej dwupokojowe – mówi Marcin Ćwikła z agencji Północ. Nie ma znaczenia, że często wymagają małego remontu. Ważne, aby cena transakcyjna nie przekraczała 180 tys. zł. Właściciele mieszkań, którzy obniżają wymagania finansowe, mogą liczyć na szybszą sprzedaż. Jednak nie wszyscy decydują się na te korekty, co ogranicza zainteresowanie droższymi nieruchomościami.

- [b]W Krakowie[/b] niewiele się zmienia na rynku mieszkań – przyznaje Joanna Targowska z Ober-Haus. – Nadal można obserwować wydłużony czas podejmowania decyzji przez klientów. Jest więcej pytań, ale głównie od osób, które obserwują sytuację lub liczą na okazję, czyli cenę poniżej przeciętnej dla podobnych lokali. Ostatnio najbardziej były poszukiwane trzypokojowe 65 – 80 mkw., w cenie do 350 tys. zł, w lokalizacjach bardziej oddalonych od centrum. Ci, którzy mogą zapłacić do 450 tys. zł, oczekują bardzo dobrej lokalizacji z miejscem postojowym.

- [b]We Wrocławiu[/b] w tym roku widoczny jest wzrost popytu na mieszkania – twierdzi Jarosław Janczyński z biura Metrohouse. – Było to m.in. widoczne na targach mieszkań, gdzie obserwowaliśmy większe zainteresowanie niż w edycji jesiennej. Najwięcej sprzedaje się lokali dwu- i trzypokojowych (o powierzchni 45 – 60 mkw.) w cenie do 350 tys. zł lub jednopokojowych, ale do 250 tys. zł.

[i][b]Za tydzień:[/b] ceny mieszkań używanych w centralnej Polsce (Łódź, Poznań, Radom, Warszawa)[/i]