Mimo sezonu wakacyjno-urlopowego ruch jest nieco większy niż kilka tygodni temu, głównie za sprawą studentów, którzy już zaczynają szukać dachu nad głową na nadchodzący rok akademicki.
[wyimek] [b]Zobacz[/b] [link=http://grafik.rp.pl/grafika2/524244]wybrane oferty mieszkań do wynajęcia[/link][/wyimek]
Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania trzypokojowe, rozkładowe, o umiarkowanej stawce czynszu, zlokalizowane wokół uczelni lub na osiedlach blisko centrum miasta. Takie oferty, jeśli mają przystępną cenę, nie czekają długo na najemcę. Pod warunkiem że wynajmujący akceptuje studentów na lokatorów. Druga licząca się grupa poszukujących to firmy, które chcą zakwaterować pracowników. Na przykład we Wrocławiu wynajmowane są mieszkania dla kadry kierowniczej z dużych budów. Muszą być umeblowane i dobrze wyposażone, zlokalizowane blisko inwestycji, na których są zatrudnieni pracownicy.
[ramka][srodtytul]Jak czytać barometr? [/srodtytul]
Pośrednicy z pięciu miast podają stawki za wynajem kawalerek i mieszkań dwupokojowych bez wyposażenia, w dzielnicach-sypialniach, obowiązujące obecnie oraz prognozowane dla tych samych lokali za rok. Wyliczoną aktualną średnią cenę porównujemy z obowiązującą przeciętną przed rokiem i przewidywaną za rok, uzyskując rzeczywiste i prognozowane zmiany, wyrażone w procentach.[/ramka]