Tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 18 kwietnia 2011 (ITPB3/423-56/11/PST).
Podatnik jest wspólnotą mieszkaniową, w rozumieniu art. 6 ustawy z 24 czerwca 1994 o własności lokali, i zamierza ulokować na lokatach bankowych środki pochodzące z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, tj. pobierane od poszczególnych właścicieli lokali i innych mieszkańców z tytułu tzw. funduszu remontowego, z czynszów i opłat za konserwację urządzeń służących do użytku wspólnego.
Odsetki z tych lokat zamierza przeznaczyć na swoją bieżącą działalność, a więc na utrzymanie budynku i powierzchni wspólnych, konserwację urządzeń służących do użytku wspólnego mieszkańców.
Zdaniem podatnika będą to dochody pochodzące z gospodarki zasobami mieszkaniowymi a także przeznaczone na cele związane z utrzymaniem tych zasobów, wobec czego będą objęte zwolnieniem na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o CIT.
Izba nie zgodziła się z tym, stwierdzając, że w przypadku odsetek z lokat bankowych źródłem dochodu jest nie gospodarka zasobami mieszkaniowymi, ale kapitał pieniężny, tj. posiadana na tych lokatach nadwyżka finansowa, wobec czego nie mogą być kwalifikowane jednocześnie jako dochód z zarządzania zasobami mieszkaniowymi.