Na placu budowy Centrum Marszałkowska, inwestycji realizowanej przez giełdowe BBI Development i WSS „Śródmieście” wmurowano kamień węgielny. Jak zapewnił prezes BBI Development Michał Skotnicki, wiecha ma zawisnąć za 7-8 miesięcy.

Centrum Marszałkowska to 12,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i 3,7 tys. mkw. handlowej. Budynek powstaje w miejscu dawnego „Sezamu”, prace w ramach części podziemnej rozpoczęły się po kilku latach przygotowań formalnych w kwietniu br. i mają się zakończyć w styczniu 2017 r. Obiekt ma zostać oddany do użytkowania w I kwartale 2018 r.

Akt erekcyjny podpisali m.in. członkowie zarządu BBI Development - prezes Skotnicki i wiceprezes Rafał Szczepański, a także prezes WSS Społem Anna Tylkowska, przedstawiciele generalnego wykonawcy (Korporacja Budowlana Doraco) i biura architektonicznego (Juvenes-Projekt). Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał arcybiskup metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz. Wśród zaproszonych gości był również wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski.

- Zainteresowanie najemców powierzchnią handlową i biurową jest bardzo duże. Komercjalizacja części handlowej jest już w toku, zawieramy umowy, a jeśli chodzi o biura, prowadzimy zaawansowane rozmowy z pierwszymi potencjalnymi najemcami – mówi nam prezes Skotnicki. Co prawda w centrum stolicy biur przybywa, ale atutem Centrum Marszałkowska jest lokalizacja – na przecięciu dwóch linii metra. Obiekt będzie mieć bezpośrednie połączenie ze stacją Świętokrzyska.

BBI Development wiosną zawarło list intencyjny z funduszem zainteresowanym zakupem Centrum Marszałkowska. Deweloper spodziewa się zawrzeć umowę w najbliższych miesiącach, transakcja zostanie rozliczona po oddaniu budynku do użytkowania.