NeuroOn ma zmieniać sposób, w jaki śpimy. W jej obudowie znajdują się układy mierzące sygnały biologiczne organizmu, w tym fale mózgowe, ruchy gałek ocznych oraz napięcie mięśni. Zebrane dane przesyłane są przez Bluetooth do smartfona, gdzie specjalna aplikacja tworzy „mapę snu" użytkownika. Dostajemy informacje na temat snu – jak długo powinniśmy spać i kiedy.
Według National Sleep Foundation dorośli potrzebują siedmiu–dziewięciu godzin snu. Jednak maska i aplikacja wspomagają sen polifazowy, polegający na serii krótkich drzemek.
– Zdarzają się, że ludzie są zmuszeni do snu polifazowego, np. marynarze, którzy mają wachty – mówi „Rz" dr hab. Adam Wichniak z III Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Maska może też zainteresować osoby, które chcą mieć więcej czasu na pracę czy zabawę.
Polacy z IntelClinic przeprowadzili akcję na Kickstarterze, platformie umożliwiającej społeczną zbiórkę pieniędzy na określony wynalazek. Aby ruszyć z produkcją, potrzebowali 100 tys. dolarów. Zebrali ponad 430 tys. Akcja zyskała wsparcie 1944 osób i jest to największy sukces w historii polskich marek na Kickstarterze.
Obietnica, że aby się wyspać, nie trzeba przesypiać całej nocy, spodobała się także w Paryżu – jury konkursu LeWeb 2013 przyznało IntelClinic pierwsze miejsce wśród 700 zgłoszonych start-upów. Twórcy maski zachwalają, że ze snu polifazowego korzystali Leonardo da Vinci i Nikola Tesla.