Ziółkowski został zapytany o to jakiej spodziewa się frekwencji na tegorocznym Open'er Festival.

- Nasz festiwal wraca po trzech latach - ostatnia edycja odbyła się w 2019 r. ze względu na pandemię COVID-19. Będzie to jedna z rekordowych edycji pod względem frekwencji, liczymy na około 250 tysięcy osób. Głównymi odbiorcami naszego festiwalu są osoby młode mające zwykle 16-29 lat - zdradził organizator Open'er Festival.

Będzie również to co jest podstawą Open'er-a, czyli organizacje samorządowe, które zawsze mają swoją przestrzeń

Mikołaj Ziółkowski, politolog, szef agencji Alter Art, organizator Open'er Festival

Szef agencji Alter Art zapowiedział, że na Open'er Festival pojawi się szereg inicjatyw około muzycznych oraz społecznych. W plan są m.in. akcje wspierające Ukrainę.

- Będzie również to co jest podstawą Open'er-a, czyli organizacje samorządowe, które zawsze mają swoją przestrzeń. Jak co roku będziemy też tworzyć "Open'er obywatelski", który jest naszą przestrzenią do rozmów o różnych zjawiskach społeczno-politycznych. Jeżeli popatrzymy na to jakie filmy wybieramy podczas "ALTERKINA", czyli miejsca w którym oglądamy filmy, to najczęściej są one zaangażowane. Jestem zwolennikiem tezy, że festiwale są pewnym mikrokosmosem, jest na nich miejsce na obcowanie ze sztuką, na fajną zabawę i na poważne sprawy społeczne - podkreślił politolog.

Ziółkowski został następnie zapytany czy jest za tym by artyści angażowali się politycznie.

- Jestem za tym, żeby społeczeństwo się angażowało. Wiemy doskonale, że opowiadanie o tym, że można być apolitycznym, albo że nie interesuje się polityką jest pewnym niezrozumieniem świata. Kiedy robimy zakupy w sklepie i to ile kosztuje benzyna jest polityką - przekonywał prezes zarządu Stowarzyszenia Organizatorów Imprez Artystycznych i Rozrywkowych.