- Uroczysta premiera filmu (była dwukrotnie przesuwana – red. ) odbędzie się 26 września – poinformował Jerzy Michaluk, jeden z producentów filmu, współpracujący od dawna z Hoffmanem.

Według Mariusza Gazdy, prezesa spółki Zodiak Jerzy Hoffman Production, w której jest udziałowcem obok reżysera i Michaluka, budżet filmu to około 30 mln zł i nie powinien zostać przekroczony. Kilkanaście milionów złotych dostarczyli inwestorzy, część Polski Instytut Sztuki Filmowej.

- Aby inwestorzy odzyskali to, co włożyli musi się sprzedać 1,5  biletów – powiedział Gazda.

- Agnieszka Odorowicz ( prezes PISF-u – red.)  miał powiedzieć na festiwalu w Gdyni , że liczy na 5 mln biletów – mówił Borys Szyc, który w „Bitwie  Warszawskiej" jedną z głównych ról.

W milionach złotych liczony jest budżet promocji filmu, którego dystrybucją zajmuje się Forum Film Poland, spółka zależna Cinema City International, notowanego na warszawskiej giełdzie.

- Promocji na taka skalę nie było na rynku od lat – mówiła Dorota Eberhardt, kierownik biura Forum Film Poland.

Według niej, do multipleksów w Polsce trafi około 80 kopii 3D z filmem (to oznacza, że będzie on wyświetlanych na około 160 ekranach). Także niektóre kina jednosalowe wyposażane obecnie w projektory cyfrowe za sprawą akcji PISF-u zagrają film w tej wersji.  W ilu kinach jednosalowych w kraju (jest ich w sumie około 300) pojawi się nowy film Hoffmana dopiero się okaże.

Dziś odbywa się spotkanie z drobnymi kiniarzami, na którym przedstawiciele Forum mieli wybadać zainteresowanie.

Wstępnie przewiduje się, że tradycyjnych kopii  2D (35mm) powstanie około 70. Zgodnie z planem producenta, będą pokazywane po kilku tygodniach od premiery.

Autopromocja
30 listopada, godz. 12.00

Kto zdobędzie Zielone Orły "Rzeczpospolitej"?

Sprawdź szczegóły