Lajfstajlowy portal przestaje publikować treści i zwalnia setki pracowników

Jeszcze kilka lat temu prognozowano, że Vice Media będzie wśród liderów światowych mediów. Tak się nie stało, a firma zaprzestaje publikacji na swojej stronie.

Publikacja: 23.02.2024 13:51

Vice Media zbankrutował

Vice Media zbankrutował

Foto: Bloomberg

Już w maju 2023 roku Vice Media ogłosiła upadłość. Została jednak kupiona przez Fortress Investment Group i kontynuowała działalność. Wciąż jednak nie przynosiła ona takich przychodów i dochodów, jakie powinna, by móc utrzymać się na powierzchni. W związku z tym zaprzestano publikacji na vice.com, a setki pracowników będzie musiało szukać nowej pracy.

Współpraca z uznanymi firmami medialnymi

– Dystrybucja naszych treści cyfrowych w sposób, w jaki robiliśmy to wcześniej, nie jest już dla nas opłacalna. To, niestety, oznacza, że będziemy redukować zatrudnienie, eliminując kilkaset stanowisk – stwierdził CEO Vice Media Bruce Dixon w wysłanym do pracowników dokumencie, do którego dodarło BBC.

Vice Media chce dalej sprzedawać swoje treści, ale w tym celu zamierza „nawiązać współpracę z uznanymi firmami medialnymi”. Informacja, która przekazana została pracownikom, ma zostać oficjalnie ogłoszona w najbliższym czasie – twierdzi BBC.

Czytaj więcej

Serwisy Gremi Media: Ponad 7 mln RU oraz rekord wizyt i odsłon

Awangarda zmian w mediach

Vice Media powstała w 1994 roku jako magazyn Voice of Montreal. Z czasem rozrosła się do firmy działającej w 30 krajach, a w 2017 roku wyceniano ją na 5,7 mld dolarów. Uważano wtedy, że jest ona awangardą zmian w mediach, dzięki skierowanym do młodych odbiorców treściom przekazywanym wieloma kanałami – w druku, internecie, telewizji czy za pomocą wydarzeń i muzyki. Ostatnim głośnym filmem, wyprodukowanym przez Vice Media, był dokument o Wołodymyrze Zełenskim w reżyserii Seana Penna.

Spółce nie udało się jednak zwiększyć przychodów do poziomu, który pozwoliłby na stabilne zyski. Nie powiodły się także próby fuzji z innymi podmiotami.

Media
Nie żyje założyciel Money.pl Arkadiusz Osiak
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Media
Meta oskarżona o cenzurę. Zablokowała linki do gazety i felieton niezależnego dziennikarza
Media
Polska w gronie muzycznych liderów. Głównie dzięki streamingowi
Media
Rada Polskich Mediów reaguje na "ataki polityków partii rządzących na dziennikarzy"
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Media
Spotify znów podnosi ceny. Koniec z bezpłatnymi audiobookami