Na artykuły "Rzeczpospolitej" inne media powoływały się w ubiegłym roku 31,3 tys. razy. Najwyższy skok cytowań nastąpił w sierpniu 2021 r. – wówczas m.in. dotarliśmy do zarzutów ukrywania majątku przez prezesa Najwyższej Izby Kontroli i byłego polityka PiS, Mariana Banasia, a sprawę opisaliśmy na łamach gazety.

Licznie wzmiankowano dziennik również w marcu, kiedy prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. walki z COVID-19 w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wyraził opinię, iż w Polsce powinna obowiązywać godzina policyjna.

Drugie miejsce w rankingu tytułów prasowych zajmuje Gazeta Wyborcza z liczbą 23,6 tys. powołań w innych tytułach mediowych. Trzecie miejsce zaś zajął Dziennik Gazeta Prawna, do którego w ubiegłym roku inne media odnosiły się ponad 19 tys. razy.

W ogólnym rankingu mediów pierwsze miejsce zajął Onet z wynikiem niemal 45 tys. cytowań. Drugie miejsce zajęło radio RMF FM, a trzecie portal WP.

Prasa ma wciąż największy udział wśród najchętniej cytowanych mediów - to aż 33 proc. Portale internetowe stanowią 27 proc. udziału w głównym zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów w kraju. Po 20 proc. przypada nadawcom telewizyjnym i radiowym.

Czytaj więcej

40 proc. akcji Gremi Media S.A. ostatecznie przejęte przez Pluralis B.V.