Artur Kotwica

Błaszczak: Polska chce kupić szwedzkie samoloty wczesnego ostrzegania

Polska prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie zakupu szwedzkich samolotów wczesnego ostrzegania i ma nadzieję, że negocjacje zostaną wkrótce sfinalizowane, powiedział w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Glapiński: Wciąż bliżej nam do rozmowy o podwyżce niż obniżce stóp procentowych

Kiedy najwcześniej RPP może zacząć dyskutować o obniżce stóp procentowych? - To pytanie jest o wiele przedwczesne. Kiedy? Pod koniec roku? Chciałbym. Bardziej na miejscu jest pytanie co musiałoby się stać, żeby RPP podniosła stopy - mówił Adam Glapiński.

Niedziele handlowe 2023. W te niedziele można zrobić zakupy w 2023 roku

To już piąty rok, kiedy obowiązywał będzie zakaz handlu w niedziele. Kiedy w 2023 roku wypadają niedziele handlowe, a co za tym idzie kiedy będzie można zrobić zakupy? Które niedziele będą niehandlowe? Oto pełny kalendarz handlowych i niehandlowych niedziel i pozostałych dni wolnych od pracy w sklepach w 2023 r. Nietypowa sytuacja będzie miała miejsce w grudniu.

Niemiecka firma rodzinna, lider branży, sprzedana za 12 miliardów euro

Producent klimatyzatorów Carrier Global Corp zapowiedział, że kupi kluczowe działy niemieckiej firmy Viessmann Group, produkujące kotły grzewcze i pompy ciepła za 12 miliardów euro w gotówce i akcjach - podaje Reuters.

Producent popularnych przyborów biurowych zwalnia 6 tys. pracowników

Firma 3M poinformowała we wtorek, że zwolni około 6 tys. osób na całym świecie, ponieważ chce skupić się na swoich szybko rozwijających się biznesach - podaje Reuters.

Włamanie do ciężarówki w Filadelfii. Zaskakujący łup złodziei

Nie na taki łup liczyli zapewne złodzieje, którzy włamali się do ciężarówki zaparkowanej w Filadelfii. Zamiast bardziej poręcznych fantów znaleźli jedynie górę drobnych, choć o niebagatelnej wartości.

Brytyjska poczta przeprasza za primaaprilisowy żart. Podwyżek jednak nie będzie

Royal Mail przeprasza za żart primaaprilisowy, w którym obiecała podwyżki płac dla pracowników. Plakat z takim komunikatem został wywieszony 1 kwietnia w biurze poczty w Gloucester North - informuje SkyNews.

Glapiński: Nie wiem czy po wyborach utrzyma się u nas system demokratyczny

- ...Mamy demokrację. System bardzo zły, ale najlepszy spośród tych, które wymyślono. Nie wiem czy po wyborach się u nas utrzyma taki system demokratyczny - taką opinię wygłosił szef NBP na konferencji prasowej po posiedzeniu RPP.

Wiemy, ile Adam Glapiński zarobił w 2022 r. NBP ujawnił dane

Niemal 110 tys. zł zarabiał przeciętnie miesięcznie prezes NBP w 2022 r. Łącznie w ubiegłym roku Adam Glapiński zarobił ponad 1,3 mln zł brutto - wynika z danych ujawnionych przez Narodowy Bank Polski. To o 18,1 proc. więcej niż rok wcześniej.

Finlandia świętuje i oferuje bezpłatne wycieczki. Jest jeden warunek

Po tym, jak sześć lat z rzędu została uznana za najszczęśliwszy kraj na świecie, Finlandia oferuje wszystkim zainteresowanym bezpłatne wycieczki.