Artur Kotwica

Po masakrze w Buczy UE zaproponuje zakaz importu rosyjskiego węgla

Unia Europejska zaproponuje zakaz importu węgla z Rosji. Będą to pierwsze bezpośrednie sankcje energetyczne wymierzone w Rosję na poziomie UE. Warszawa chce wprowadzić taki zakaz od maja niezależnie od finalnej decyzji innych krajów UE. To reakcja UE na doniesienia o zbrodniach wojennych dokonanych przez Rosję w obwodzie kijowskim.

Netflix zawiesza usługi w Rosji w związku z jej inwazją na Ukrainę

Serwis streamingowy działał w Rosji od 6 lat, miał około miliona użytkowników. Teraz wstrzymał działalność.

TikTok zawiesza usługi w Rosji. Koniec publikacji nowych filmów

Chińska mobilna aplikacja internetowa TikTok ogłosiła, że ogranicza działalność w Rosji. Jako przyczynę podaje nowe rosyjskie przepisy zakazujące publikacji nieprawdziwych zdaniem władz informacji o działaniach zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Shell przyznaje się do tajnych zakupów ropy w Rosji. "Rozumiemy emocje"

Brytyjsko-holenderski koncern Shell przyznał się do zakupu ropy naftowej z Rosji sprzedawanej z potężnym rabatem. Zniżki zaoferowano, gdy ugodzona sankcjami Rosja zaczęła mieć problemy ze zbytem surowca. Shell tłumaczy się, że zrobił to z troski o ciągłość dostaw do swoich rafinerii i obiecuje przekazać zaoszczędzone pieniądze na cele charytatywne związane z inwazją Rosji na Ukrainę.

Wielka Brytania chce zabronić rosyjskim statkom dostępu do brytyjskich portów

Rząd Wielkiej Brytanii rozważa ograniczenie prawa rosyjskich statków do korzystania z brytyjskich portów po tym, jak okazało się, że rosyjski tankowiec ma zacumować w tym tygodniu na Orkadach - informuje "The Guardian".

Elon Musk uruchamia satelitarny internet na Ukrainie. Na prośbę wicepremiera

Od dziś na Ukrainie można korzystać z satelitarnego dostępu do internetu w sieci Starlink, której twórcą jest Elon Musk. Miliarder poinformował o tym na Twitterze.