Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 19.05.2015 22:08 Publikacja: 19.05.2015 18:43
Sophie Hannah, ur. w 1971 r. w Manchesterze, debiutowała jako poetka, ale popularność przyniosły jej psychologiczne powieści kryminalne wydawane w 27 krajach
Foto: materiały prasowe
Rz: Pani nowa powieść to tradycyjny kryminał osadzony w społeczeństwie nowych technologii. Czy łatwiej odnaleźć przestępcę w świecie 2.0?
Sophie Hannah: W internecie z każdym kliknięciem zostawiamy cyfrowe odciski palców. Gdy ktoś popełni morderstwo, policja w pierwszej kolejności sprawdza skrzynkę e-mailową ofiary i podejrzanych. Ale internet oferuje też mnóstwo sposobów na zmylenie pogoni i zatarcie śladów.
Za sprawą internetu częściej mamy okazję popełnić przestępstwo?
Dzięki sieci można prościej kupić dom, zaplanować wakacje, ale także łatwiej popełnić przestępstwo.
Czy nowe media to tylko nowe sposoby komunikacji?
Akurat czysto techniczna kwestia nowoczesności aż tak bardzo mnie nie interesuje. Nie mam pojęcia o programowaniu i kodowaniu. Bardziej ciekawi mnie to, jak zmieniają się w sieci relacje międzyludzkie.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
Całe dakady dla recepcji Franza Kafki zostały stracone – mówi Reiner Stach, autor trzytomowej biografii autora „Procesu”.
W zamkowych Arkadach Kubickiego w czwartek rozpoczęły się Targi Książki Historycznej, organizowane przez Fundację Historia i Kultura.
„Rozdroże kruków" to zapowiadana na 29 listopada nowa część przygód Geralta. Książka, którą wyda SuperNOWA, jest zaskakującym prequelem. Fragment poznali już czytelnicy „Nowej Fantastyki”.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
„Niewygodna” Patrycji Volny, córki „barda Solidarności”, to oskarżenie rzucone słynnemu ojcu, ale i innym mężczyznom z życia modelki, wokalistki, aktorki.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Cenię historie grozy z morałem, a filmowy horror „Substancja” właśnie taki jest, i nie szkodzi, że przesłanie jest dość oczywiste.
Arabscy najeźdźcy byli zdumieni ogromem Aleksandrii, wspaniałością jej budowli, rozmiarami bram i fortyfikacji. Ujrzeli wyniosłe kolumny i imponujące obeliski, podziwiali katedrę św. Marka i latarnię Faros, która jakby unosiła się na falach
Lekceważący stosunek Geralta do mamony, odziedziczony chyba po Philipie Marlowe, jest nierealistyczny i niestosowny. Wiedźmin to bowiem niesłychanie ryzykowna profesja. Może czas pomyśleć o ubezpieczeniu?
Amerykańscy jurorzy docenili historię polskiego producenta ciężarówek.
Środowisko kultury żegna Stanisława Tyma, odbiorcy jego filmów, sztuk, felietonów nie mogą się pogodzić ze śmiercią artysty. Warto przypomnieć jego związki z naszą gazetą.
„Psy gończe” Joanny Ufnalskiej miały wszystko, aby stać się hitem. Dlaczego tak się nie stało?
Choć nie znamy jego prawdziwej skali, występuje wszędzie i dotyka wszystkich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas