Żulczyk wygrał z prezydentem, króluje w księgarni i w streamingu

Po sukcesie serialu „Warszawianka” Jakuba Żulczyka z Borysem Szycem, do księgarni trafiła nowa książka pisarza „Dawno temu w Warszawie”. Niedługo premiera serialu „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem.

Publikacja: 21.10.2023 09:22

Żulczyk wygrał z prezydentem, króluje w księgarni i w streamingu

Foto: materiały prasoweKiedy serial „Warszawianka” z Borysem Szycem, grającego dzisiejszego „czterdziestolatka” Czułego, wchodziła do streamingu, Jakub Żulczyk, tylko pod szyldem Świata Książki, miał już koncie ponad pół miliona sprzedanych książek, w tym 300 tysięcy zekranizowanego „Ślepnąc od świateł”. A także znaczące dla wielu uniewinnienie po procesie, gdy dosadnie („debil”) nazwał Andrzeja Dudę, kiedy prezydent czaił się z gratulacjami dla Joe Bidena.

Żulczyk kontra DudaSkończyły się wybory, a do księgarni trafiła siedmiusetstronnicowa powieść „Dawno temu w Warszawie”, kontynuacja „Ślepnąc od świateł”.  Początek jest pompatyczny. Czytamy:


„Stało się.


Świat się skończył.


Nadeszło Groźne i Inne.


Przestańcie się mazać, to dopiero początek.


Nie zapinajcie pasów. To bez sensu”.

Czytaj więcej

SN: koniec sprawy Żulczyka, który nazwał Andrzeja Dudę "debilem". Kary nie będzieReszta trzyma się bardziej realiów. Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii. Lockdown zamyka ludzi w ich domach, w ich głowach, w kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni, prowadząc schronisko Azyl.Jak czytamy w zapowiedzi, „nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami…”. Tymczasem Żulczyk w intrygujący sposób pisze o odpowiedzialności za wolność innych, za społeczny eksperyment LGBT, który chcą zinstrumentalizować politycy prawicy, ale też pewien cyniczny deweloper.Arkadiusz Jakubik u ŻulczykaNetflix zapowiedział już premierę serialu "Informacja zwrotna" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Premiera planowana jest na listopad tego roku.

Czytaj więcej

Netflix zekranizuje "Wzgórze psów" Żulczyka„Kiedy jego syn znika w tajemniczych okolicznościach, uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy wyrusza w najmroczniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swoje dziecko" — czytamy w zapowiedzi.W głównej roli zobaczymy Arkadiusza Jakubika. W rolę jego syna wcieli się natomiast Jakub Sierenberg.W czerwcu Netflix poinformował, że kolejnym tytułem Żulczyka, który doczeka się serialowej adaptacji, będzie „Wzgórze psów”.Kiedy serial „Warszawianka” z Borysem Szycem, grającego dzisiejszego „czterdziestolatka” Czułego, wchodziła do streamingu, Jakub Żulczyk, tylko pod szyldem Świata Książki, miał już koncie ponad pół miliona sprzedanych książek, w tym 300 tysięcy zekranizowanego „Ślepnąc od świateł”. A także znaczące dla wielu uniewinnienie po procesie, gdy dosadnie („debil”) nazwał Andrzeja Dudę, kiedy prezydent czaił się z gratulacjami dla Joe Bidena.

Żulczyk kontra Duda

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Literatura
Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla Magdaleny Bielskiej
Materiał Promocyjny
Mity i fakty - Czy to prawda, że elektryczne auta palą się częściej niż spalinowe?
Literatura
Festiwal i Rok Czesława Miłosza. Jakich spodziewać się premier?
Literatura
Miłosz Festival startuje 30 czerwca w Krakowie
Literatura
Barbara Nowacka wyrzuciła z lektur pisarza, który przestrzegał przed modelem PiS. I sobą
Literatura
Pośmiertne gry z Marquezem, czyli czego nie przegapić na Big Book Festivalu