Żulczyk wygrał z prezydentem, króluje w księgarni i w streamingu

Po sukcesie serialu „Warszawianka” Jakuba Żulczyka z Borysem Szycem, do księgarni trafiła nowa książka pisarza „Dawno temu w Warszawie”. Niedługo premiera serialu „Informacja zwrotna” z Arkadiuszem Jakubikiem.

Publikacja: 21.10.2023 09:22

Żulczyk wygrał z prezydentem, króluje w księgarni i w streamingu

Foto: materiały prasoweKiedy serial „Warszawianka” z Borysem Szycem, grającego dzisiejszego „czterdziestolatka” Czułego, wchodziła do streamingu, Jakub Żulczyk, tylko pod szyldem Świata Książki, miał już koncie ponad pół miliona sprzedanych książek, w tym 300 tysięcy zekranizowanego „Ślepnąc od świateł”. A także znaczące dla wielu uniewinnienie po procesie, gdy dosadnie („debil”) nazwał Andrzeja Dudę, kiedy prezydent czaił się z gratulacjami dla Joe Bidena.

Żulczyk kontra DudaSkończyły się wybory, a do księgarni trafiła siedmiusetstronnicowa powieść „Dawno temu w Warszawie”, kontynuacja „Ślepnąc od świateł”.  Początek jest pompatyczny. Czytamy:


„Stało się.


Świat się skończył.


Nadeszło Groźne i Inne.


Przestańcie się mazać, to dopiero początek.


Nie zapinajcie pasów. To bez sensu”.

Czytaj więcej

SN: koniec sprawy Żulczyka, który nazwał Andrzeja Dudę "debilem". Kary nie będzieReszta trzyma się bardziej realiów. Warszawa wchodzi w kolejną falę pandemii. Lockdown zamyka ludzi w ich domach, w ich głowach, w kleszczach lęku. W środku tego szaleństwa Marta Pazińska próbuje walczyć o życie i godność tych, którzy są samotni i bezbronni, prowadząc schronisko Azyl.Jak czytamy w zapowiedzi, „nie rozumie jednak, że cała Warszawa stała się bezbronna jak dziecko. A ci, którzy przez lata czaili się w ciemności, teraz ruszyli po władzę. Idą po nią po trupach dzieciaków, policjantów, polityków. Kości chrzęszczą pod ich stopami…”. Tymczasem Żulczyk w intrygujący sposób pisze o odpowiedzialności za wolność innych, za społeczny eksperyment LGBT, który chcą zinstrumentalizować politycy prawicy, ale też pewien cyniczny deweloper.Arkadiusz Jakubik u ŻulczykaNetflix zapowiedział już premierę serialu "Informacja zwrotna" na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Premiera planowana jest na listopad tego roku.

Czytaj więcej

Netflix zekranizuje "Wzgórze psów" Żulczyka„Kiedy jego syn znika w tajemniczych okolicznościach, uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy wyrusza w najmroczniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swoje dziecko" — czytamy w zapowiedzi.W głównej roli zobaczymy Arkadiusza Jakubika. W rolę jego syna wcieli się natomiast Jakub Sierenberg.W czerwcu Netflix poinformował, że kolejnym tytułem Żulczyka, który doczeka się serialowej adaptacji, będzie „Wzgórze psów”.Kiedy serial „Warszawianka” z Borysem Szycem, grającego dzisiejszego „czterdziestolatka” Czułego, wchodziła do streamingu, Jakub Żulczyk, tylko pod szyldem Świata Książki, miał już koncie ponad pół miliona sprzedanych książek, w tym 300 tysięcy zekranizowanego „Ślepnąc od świateł”. A także znaczące dla wielu uniewinnienie po procesie, gdy dosadnie („debil”) nazwał Andrzeja Dudę, kiedy prezydent czaił się z gratulacjami dla Joe Bidena.

Żulczyk kontra Duda

Pozostało 84% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Literatura
Powstańczy blues Alexa Kłosia
Literatura
Dramaty Wiesława Myśliwskiego. Pamięć jest naszą najważniejszą drogą
Literatura
Nie żyje Paweł Huelle. Kolibra lot ostatni
Literatura
Paweł Huelle, autor „Weisera Dawidka” nie żyje
Literatura
Książka, która przerazi Europejczyków, zdobyła Booker Prize
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja zmienia łańcuchy dostaw w okresach wysokiego popytu