Do pokonania będzie 750 metrów w basenie, 20 kilometrów na rowerze stacjonarnym oraz 5 kilometrów na bieżni elektrycznej. Wśród 72 startujących są zarówno amatorzy, jak i zawodowcy oraz gwiazdy (m.in. Małgorzata Szczerbińska, aktorka Karolina Gorczyca i kolarz MTB Daniel Formela). Część pływacka odbędzie się w Aquastacji (przestrzeń basenowa Alchemii), następnie zawodnicy pobiegną wyznaczoną trasą do Sportstacji (hala sportowa Alchemii) - miejsca rywalizacji rowerowej i biegowej, gdzie będzie znajdować się także strefa zmian.

Startujący podzieleni zostaną na 6 grup (Debiutanci, Grupa Zielona, Kobiety, Grupa Niebieska, Grupa Czerwona, Pro). W najbardziej zaawansowanej grupie (Pro) wystąpi też Bartosz Banach, utytułowany kolarz, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski MTB, który rozpoczyna właśnie profesjonalną przygodę z triathlonem. Zamierza w tym roku m.in. walczyć o zwycięstwo w największej w Polsce imprezie triathlonowej – Herbalife Triathlon Gdynia.

Zawody Torus Triathlon In Da House, których patronem i dyrektorem sportowym jest Iwona Guzowska, wielokrotna mistrzyni świata w kick-boxingu i boksie, a ostatnio również zapalona triathlonistka, mają się odbywać cyklicznie i wyłapywać talenty. Ich rozwój i starty będzie wspierała firma Torus. Deweloper kilka miesięcy temu stworzył już grupę Torus Triathlon Team, trenującą pod okiem Tadeusza Czepukojcia, utytułowanego zawodnika i trenera.