Kobiety z wieloma zadaniami naraz radzą sobie lepiej niż mężczyźni - wynika z ogólnoświatowych badań online, przeprowadzonych przez firmę Nokia. Dotyczy to 60% respondentów obu płci. Tylko sześć procent kobiet uważa, że to mężczyźni lepiej wykonują więcej zadań jednocześnie. Z ogólnej liczby ponad 5000 respondentów 79% uważa, że dobrze radzi sobie z kilkoma zadaniami naraz, 50% określa siebie jako wydajnych, a 31% jako zajętych. Większość mężczyzn i kobiet z Danii oraz Norwegii sądzi, że potrafi robić kilka rzeczy naraz. Najbardziej zrelaksowani okazali się Finowie z wynikiem 74%. Przeważająca większość, bo aż 80% respondentów, uważa, że dzięki telefonom komórkowym może osiągnąć pożądaną równowagę pomiędzy pracą a życiem towarzyskim. 63% respondentów uważa, że bez telefonu komórkowego ich wydajność pogorszyłaby się, a 74% sądzi, że dzięki telefonowi komórkowemu lepiej sobie radzi z kilkoma zadaniami naraz.

Z badania wynika, że telefony komórkowe pomagają w uzyskaniu większej wydajności. 62% respondentów wykonuje 2–3 czynności podczas rozmowy przez telefon komórkowy, w tym przeglądanie stron internetowych czy robienie zakupów. 75% kobiet odpowiedziało, że podczas korzystania z telefonu komórkowego przygotowuje posiłki, a 50%, że robi makijaż. Choć większość respondentów twierdzi, że podczas korzystania z telefonu komórkowego robi więcej niż jedną rzecz naraz, 48% wskazało, że rozmowa odgrywa główną rolę. Na pytanie o to, co najbardziej lubią robić podczas używania telefonu komórkowego, respondenci w większości odpowiedzieli „być w łóżku”.

Wykonywanie kilku zadań podczas używania telefonu komórkowego może prowadzić do zabawnych sytuacji. 47% respondentów badania wysłało romantyczne lub kontrowersyjne SMS-y do niewłaściwej osoby, przy czym przydarzyło się to 56% kobiet. Badanie dotyczące wykonywania kilku zadań naraz zostało przeprowadzone online w witrynie nokia.com od 15 października do 1 listopada 2007 przez Illuminas w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Finlandii, Włoszech, Chinach, Brazylii, Niemczech, Danii, Francji, USA, Szwecji i Norwegii.