Czarno-białe zdjęcia przedstawiają Lennona w Nowym Jorku, gdy 17 października 1974 roku oglądał broadwayowska produkcję „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band on the Road”  w The Beacon Theatre, odwołującą się do  słynnego albumu Beatlesów „Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band” z 1967 roku.

Na zdjęciach możemy zobaczyć Lennona w momencie, gdy zmienia nazwę West 74th Street na Broadwayu na Sgt. Pepper Way oraz na portretowych zbliżeniach. Autorem zdjęć jest Robert Deutsch, który pracował jako niezależny fotograf w Nowym Jorku w latach 1970/80.

Fotograf udostępnił niepublikowane zdjęcia muzeum The Beatles Story po niedawnym pobycie w Liverpoolu i wycieczce śladami Beatlesów w ich rodzinnym mieście.

Robert Deutsch wspomina: -  Spotkałem Johna kilkakrotnie, zawsze był czarujący i bardzo łatwo się z nim rozmawiało, ale byłem bardzo zdenerwowany, ponieważ on był Beatlesem, a ja byłem wielkim fanem Beatlesów!

- Wszedł po drabinie i zmienił tablicę na Sgt. Pepper Way, a następnie wszedł do teatru i zaprosił nas wszystkich, żebyśmy poszli za nim. Rozmawiając z nami, świetnie się bawił, potem usiadł przy organach i zaczął grać - nie mogłem w to uwierzyć, że John Lennon gra dla mnie! Był bardzo miły, przyjazny i przystępny.

Nowa wystawa zatytułowana „Sgt. Pepper Way” będzie prezentowana w muzeum Beatlesów przez trzy lata wraz z filmem pokazującym ich fotografa, zwiedzającego stałą ekspozycję. gdzie znajduje się m.in. replika White Room – białego pokoju, w którym John Lennon nagrał „Imagine”.

- Cieszymy się, że możemy podzielić się tymi niesamowitymi zdjęciami, które przez tyle lat były ukryte w domu Roberta. – mówi Mary Chadwick, dyrektor generalna The Beatles Story w Liverpoolu. - Mimo wszystko rok 2020 jest znaczącym rokiem dla naszego muzeum - świętujemy 80. urodziny Johna, mamy także specjalną wystawę z okazji 80. urodzin Ringo Starra i obchodzimy 30. rocznicę istnienia muzeum, więc ważne jest, aby uczcić te okazje odpowiednio, najlepiej, jak to możliwe.

Więcej na stronie www.beatlesstory.com.