Timothée Chalamet wyrównał rekord Johna Travolty sprzed 40 lat

Timothée Chalamet, gwiazda drugiej części filmu „Diuna” oraz produkcji „Wonka”, został pierwszym aktorem, który wyrównał rekord Johna Travolty sprzed czterech dekad. W ciągu ośmiu miesięcy obie produkcje, w których zagrał aktor, znalazły się na szczycie box office w USA. W samych kasach biletowych zarobić miały w tym okresie po 200 milionów dolarów.

Publikacja: 22.03.2024 11:40

Timothée Chalamet, gwiazda drugiej części filmu „Diuna”

Timothée Chalamet, gwiazda drugiej części filmu „Diuna”

Foto: PAP/EPA/TOLGA AKMEN

28-letni Timothée Chalamet to jeden z najmłodszych w historii Oscara aktorów nominowanych za główną rolę. Od kilku lat aktor nie schodzi z filmowego planu,   co chwila angażuje się w nowe – często niezwykle dochodowe – produkcje. Jak informuje magazyn „People”, Timothée Chalamet cieszyć się może z kolejnego sukcesu – został on bowiem pierwszym aktorem, któremu udało się wyrównać rekord Johna Travolty sprzed czterech dekad. 

Timothée Chalamet wyrównał rekord Johna Travolty. Filmy "Wonka" i "Diuna: Część druga" na szczycie box office

Jak podaje „People”, filmy, w których zagrał Timothée Chalamet – "Wonka" i "Diuna: Część druga" – jedynie w ciągu ośmiu miesięcy znalazły się na szczycie box office jako produkcje przynoszące w Stanach Zjednoczonych największy przychód ze sprzedaży biletów. Według "IndieWire", w tym czasie w USA obie produkcje zarobiły w samych kasach biletowych po 200 milionów dolarów.

Czytaj więcej

„Diuna” zrobiła z niego megagwiazdę. Timothée Chalamet: aktor, który łamie zasdy

Wcześniej udało się to tylko Johnowi Travolcie – aktor przeszedł do historii, kiedy filmy "Gorączka sobotniej nocy" i "Grease", w których zagrał, wylądowały na szczycie box office. 

John Travolta gratuluje gwieździe drugiej części „Diuny”. Timothée Chalamet wyrównał rekord aktora

John Travolta pogratulował w mediach społecznościowych młodemu aktorowi. "Gratulacje Timothée! Świetnie jest mieć kogoś, z kim mogę dzielić rekord box office" - napisał Travolta. 

Film „Wonka”, w którym zagrał 28-letni Timothée Chalamet miał premierę w połowie grudnia 2023 roku. Opowiada on Willym Wonce – młodym chłopaku, który marzy o stworzeniu najlepszej na świecie czekolady. Produkcja "Diuna: Część druga" zadebiutowała zaś na ekranach kin w lutym. Film przedstawia dalsze losy Paula Atrydy, powstała na podstawie słynnej powieści Franka Herberta.

Architektura
W Krakowie rozpoczęło się 8. Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
radio
Lech Janerka zaśpiewa w odzyskanej Trójce na 62-lecie programu
Kultura
Zmarł Leszek Długosz
Kultura
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie podaje datę otwarcia
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Kultura
Malarski instynkt Sharon Stone