Umożliwia od 31 marca do 2 kwietnia promocyjny wstęp do wybranych muzeów , zabytków, teatrów.
W Warszawie warto wybrać się np. do Łazienek Królewskich, aby zwiedzić Pałac na Wyspie z Królewską Galerię Obrazów i apartamentami Stanisława Augusta, w tym odnowioną królewską sypialnią. W Starej Oranżerii czekają: Królewska Galeria Rzeźby i Galeria Rzeźby Polskiej oraz Teatr Królewski, jeden z kilku w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich. W Pałacu Myślewickim uwagę przyciągają historyczne polichromie Jana Bogumiła Plerscha, słynnego dworskiego malarza i dekoratora.
Zaprasza również Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, które poleca m.in. stałą ekspozycję biograficzną „Adam Mickiewicz 1798 – 1855” z ponad 500 eksponatami m.in. autografem „Grażyny”, pierwodrukami utworów, fragmentami korespondencji , fotografiami, portretami rodzinnymi, meblami z paryskiego gabinetu poety. Warto obejrzeć też czasową ekspozycję „Poeta odchodzi. Tadeusz Różewicz”.
Teatr Narodowy proponuje Brechtowski spektakl „Matka Courage i jej dzieci” w inscenizacji Michała Zadary, a Teatr Polski spektakle do wyboru z bieżącego repertuaru. Na dużej scenie: „Wesele”, „Król Lear”, „Zemsta” lub „Wieczór trzech króli”, a na Kameralnej: „3 razy Mrożek”, „Emigranci” i „Niezatańczone tango” na podstawie prozy Wiesława Myśliwskiego.
W Krakowie dostępne są oddziały Muzeum Narodowego: Dom Jana Matejki, Józefa Mehoffera, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego wraz z pawilonem Józefa Czapskiego.
Polecamy również inscenizację „Akropolis” w reżyserii Łukasza Twarkowskiego na dużej scenie Starego Teatru. Za tę realizację reżyser dostał nagrodę dla młodego artysty na 53. Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych.