22.30 Maria Peszek
SCENA SOUNDSYSTEM:
15 Otwarte warsztaty bębniarskie
18 November Project
20 Roots Revival Hi Powa,
Bush Chemist, King general
TEATR PLENEROWY:
12 Teatr Klaun Grus
15 Sanchope
22 Kompania Praska
23 Teatr Ognia Antidotum
24 Teatr Makata, Teatr Klinika Lalek – „Syrenada”
MIASTECZKO DZIECIĘCE:
11 – 18 Joga dla rodziców
z dziećmi, Kolejka Tyrolska, Małpi Gaj, Capoeira
SCENA GREENPEACE:
18 Wystawa
16 Wykłady i prelekcje
21 czerwca (NIEDZIELA)
SCENA POD MOSTEM ŁAZIENKOWSKIM:
18 Uchu Buchu Soundsystem
19 One Face Theatre
20 Kryzys (Robert Brylewski)
21.30 Teatr MuffMi
22.30 Bajzel
24 Obrzędy Świętojańskie
– Uado Taraban Trans
01 Sessis/Iluminacja
CO Z TĄ WISŁĄ? PYTAMY MIESZKAŃCÓW WARSZAWY, JAK WYOBRAŻAJĄ SOBIE ŻYCIE NAD RZEKĄ
Piotrek Rygielski mieszkaniec Ursynowa
Czas wreszcie pomyśleć o kąpielisku. Marzy mi się kąpiel w rzece. Wiem, że oczyszczenie Wisły to nie jest łatwe zadanie, ale przecież można już dziś pomyśleć o stworzeniu plaż z odkrytymi basenami napełnionymi czystą wodą. Z pewnością funkcjonowałyby dobrze po obu stronach rzeki.
Jerzy Horszowski mieszkaniec Powiśla
Żeby dobrze się bawić, trzeba najpierw zadbać o estetykę miejsca. Podstawa to uporządkować brzeg rzeki. Budowa mostu Północnego to dobra okazja, by stworzyć rozrywkowe strefy tematyczne, np. na Pradze – poświęconą sztuce, a na Cyplu Czerniakowskim – spotkaniom rodzinnym.
Anna Pióro mieszkanka Grochowa
Kilka barek z parasolami reklamującymi piwo nie przekonuje mnie do spędzenia wolnego czasu nad Wisłą. Może dlatego nigdy jeszcze nie przeszłam pieszo całego warszawskiego nabrzeża. Chętnie bym to zrobiła, gdybym wiedziała, że mogę w każdej chwili usiąść w jakiejś kulturalnej kawiarni na kawę.
Mieczysław Cichy mieszkaniec Powiśla
Nadwiślańskie bulwary to dobre miejsce na spacer. Często przychodzę tu z wnuczkiem poleżeć na trawie. Podoba mi się to, że zejścia do rzeki są odnawiane. Brakuje nam tylko większej ilości imprez. Kiedy robi się ciepło, potrzebne jest ożywienie kulturalne także w ciągu tygodnia, a nie wyłącznie w weekendy.
Hanna Kulicka mieszkanka Powiśla
Nad Wisłą dobrze się wypoczywa. Można ten fakt wykorzystać o każdej porze roku. Gdyby na nieużytecznych dziś wałach przeciwpowodziowych poprowadzono kolejkę wąskotorową, latem można by organizować tu rodzinne wycieczki krajoznawcze, a zimą wyznaczyć szlaki dla nart biegowych.
Sebastian Schubert mieszkaniec Pragi
Chcę przejechać rowerem całe nabrzeże. Dziś, żeby się dostać z Pragi do Wilanowa, muszę kilka razy wjeżdżać do miasta. A przecież wystarczyłoby pociągnąć ścieżkę dla cyklistów wzdłuż całego warszawskiego odcinka rzeki i postawić kilka knajp, by zachęcić mieszkańców do spędzania czasu nad wodą.
Monika Zastawna pilot wycieczek zagranicznych
Nad Wisłą przydałyby się place zabaw, bo dziś rodzice z dziećmi nie mają tu swojego miejsca. Chciałabym, żeby nadwiślańskie plaże były czystsze. Choć w samej rzece nie da się dziś kąpać, ludzie chętniej by przychodzili choćby po to, żeby się poopalać. Brakuje tu też kawiarenek.
Wiesława Błażejewska nauczyciel akademicki
Podoba mi się, że mogę przyjść tu o każdej porze i czuć się bezpiecznie. Jestem za rozsądnym zagospodarowaniem nabrzeża – brakuje przede wszystkim małych przystani. Nie uważam natomiast, że jest to dobre miejsce na imprezy masowe, bo hałas jest wrogiem tej przestrzeni.
Daria Zuchowicz studentka psychologii
Warszawiacy nie wykorzystują tego, że mają tak blisko wodę. Na razie jedyne, co można tu zrobić, to pospacerować. Lokale gastronomiczne powinny powstawać przynajmniej na wysokości centrum. Chciałabym mieć możliwość wypożyczenia kajaka czy łódki, ale bez przynależności do klubu sportowego. [/ramka]