Aktualizacja: 22.12.2017 09:05 Publikacja: 22.12.2017 08:57
To ogromne zainteresowanie polskiej publiczności dowodzi nie tylko nieprzemijającej popularności baletowego widowiska, którego akcja rozgrywa się w wigilijny wieczór. Jest również kolejnym potwierdzeniem faktu, że widzowie w naszym kraju polubili kinowe pokazy baletowych spektakli z Teatru Bolszoj w Moskwie.
Dyrekcja tej słynnej rosyjskiej instytucji zgadza się nie tylko na transmisje, ale i na powroty do najbardziej lubianych spektakli. Do takich zaś należy właśnie „Dziadek do orzechów” – obok „Jeziora łabędziego” najsłynniejsze arcydzieło baletowej klasyki.
Inscenizacja z Teatru Bolszoj jest również klasyczna. Jej twórcą jest bowiem Jurij Grigorowicz, choreograf, który zdominował balet radziecki w ostatnich dekadach XX wieku, a wiele jego spektakli żyje nadal na moskiewskiej scenie. „Dziadek do orzechów” nie narzuca jednak choreografowi jednej, kanonicznej wersji, pozwala natomiast na własną inwencję.
Tomasz Pindel w roli przewodnika po świecie iberoamerykańskiej literatury, duchowości i historii. Tłumacz, liter...
Usługa polega na dopasowaniu inwestycji klienta – lub zbudowaniu portfela od podstaw – do indywidualnej rekomendacji przygotowanej na podstawie jego z celów, sytuacji finansowej, wiedzy o rynku, doświadczenia, podejścia do ryzyka i tolerancji ewentualnych strat.
To będzie wydarzenie, które zachwyca nie tylko rozmachem organizacyjnym, ale również głębokim zrozumieniem potrz...
Jak artyści, projektanci i architekci wykorzystują naukę, aby chronić wodę, życiodajny żywioł, którego nam coraz...
Przed nami niepowtarzalna Noc Muzeów 2025, którą świętować można w całej Polsce: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu...
Phishing, ataki DDoS i złośliwe oprogramowanie to stali bywalcy raportów dotyczących zagrożeń w sieci. Od lat są najczęściej wykorzystywanymi przez cyberprzestępców metodami, ale to nie znaczy, że sposób ich działania się nie zmienia.
W CSW Znaki Czasu w Toruniu trwa wystawa „Nie pytaj o Polskę”. Przewodnikami są cytaty z polskich hitów, m.in. K...
Gdzie zdobyć wiedzę, która pomoże w zdobyciu patentu motorowodnego?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas