W odezwie zatytułowanej "Apel w obronie godności służby kapłańskiej" członkowie Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich wzywają do "obrony kapłanów przed odzieraniem ich z godności, poniewieraniem wartości ich posługi".

Jak zapewniają dziennikarze w swoim apelu, doskonale wiedzą, jak działają wrogie Polakom środowiska, tak zewnętrzne, jak i wewnętrzne.  Wewnętrzne to ludzie, którymi kieruje misja "tworzenia nowego, wspaniałego świata bez narodów, bez wartości".

Czytaj także: Zakazują "Kleru". Szkodzą sobie i Kościołowi

Ludzie ci posługują się różnymi metodami, by zohydzić tych, "bez których nie będziemy w stanie w pełni korzystać z Bożego Miłosierdzia" - czytamy na stronie Stowarzyszenia. Stawia to Polaków przed próbą wierności spuściźnie Jana Pawła II, kard. Wyszyńskiego czy ks. Popiełuszki.

Katoliccy dziennikarze wypominają także, że produkcja "Kleru" - "tego wyjątkowo obrzydliwego obrazu", antypolskiego, antyklerykalnego i antykatolickiego, jak go nazywa SDK - była współfinansowana również przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, a więc z wypracowanych przez Polaków pieniędzy.

Członkowie Stowarzyszenia są zdania, że każdy, dla kogo ważne są sprawy Kościoła i kto przyjął sakramenty włączające go w tę wspólnotę, powinien "jasno i wyraźnie powiedzieć „nie” niszczeniu naszych narodowych wartości". 

Stowarzyszenie Dziennikarzy Katolickich wzywa więc do bojkotu "Kleru" - filmu upokarzającego katolików.

"Nie poszerzajmy ciemności zła, poprzez wspieranie kont producentów i dystrybutorów tego skandalicznego obrazu" - kończy się apel.