CBA zatrzymało Marka Chrzanowskiego dziś rano - poinformowało rano Polskie Radio, powołując się na informację od rzecznika prasowego CBA Temistoklesa Brodowskiego.

Zatrzymanie potwierdziła na Twitterze sama Agencja. "Mężczyzna trafi do prokuratury w Katowicach, gdzie usłyszy zarzuty korupcyjne" - poinformowała CBA.

13 listopada „Gazeta Wyborcza” ujawniła, że Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku, oskarżył byłego już przewodniczącego KNF, Marka Chrzanowskiego, o korupcję. Prywatną rozmowę z szefem KNF Czarnecki nagrał na taśmie. Jak twierdzi biznesmen, Chrzanowski proponował mu przychylność wobec jego banków w zamian za gigantyczną łapówkę w wysokości ok. 40 mln zł (miał to być 1 proc. skapitalizowanej wartości banku Czarneckiego).

Przeczytaj: Kalendarium afery KNF dzień po dniu

W wyniku afery Marek Chrzanowski zrezygnował z funkcji szefa KNF, a do siedziby komisji wkroczyło CBA na wniosek prokuratury. Sprawą zajął się także premier Mateusz Morawiecki, który dowiedział się od niej - podobnie jak kierownictwo PiS - z prasy. 

Kluczowa w sprawie zatrzymania i postawienia zarzutów byłemu szefowi KNF okazała się ekspertyza nośników, złożonych przez Leszka Czarneckiego, dokonana przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wcześniej agenci CBA przeszukali też dom i biura Chrzanowskiego.