- Ten wyrok TK może się podobać, może się nie podobać. Z pewnością jest wielu obywateli, którzy przyjmują ten wyrok z satysfakcją - mówił Fogiel.

- Ja nie oceniam tego kiedy wyroki wydaje Trybunał Konstytucyjny - dodał Fogiel pytany o to, czy jemu wyrok TK się podoba.

- Trybunał Konstytucyjny podaje własne, suwerenne decyzje - przekonywał również wicerzecznik PiS zapewniając, że wyrok nie zapadł pod dyktando Prawa i Sprawiedliwości. - TK funkcjonuje dokładnie tak samo, niezależnie czy prezesem jest Julia Przyłębska, czy prof. Andrzej Rzepliński - dodał.

- Nikt w PiS nie znał wyroku TK wcześniej - zapewnił Fogiel.

- Chcemy wprowadzić takie zmiany, które ułatwią życie kobietom, które urodzą dzieci niepełnosprawne - mówił również poseł PiS dodając, że jego partia chce zareagować w ten sposób na nową sytuację prawną.

- Nikt nie ma wątpliwości co do składu TK - mówił również poseł PiS na uwagę, że skład Trybunału Konstytucyjnego budzi wątpliwości w związku z obecnością w nim tzw. sędziów-dublerów (sędziów, którzy zostali wyznaczeni na stanowiska obsadzone już przez Sejm poprzedniej kadencji).

- Rolą TK nie jest zapewnianie nikomu komfortu, trudno mieć pretensje do organów państwa, że funkcjonują - mówił też Fogiel pytany, czy PiS nie ma pretensji do Trybunału, że ten wydał wyrok w sprawie aborcji w czasie trudnej sytuacji epidemicznej w Polsce.