[b][link=http://www.rp.pl/tv" "target=_blank]Zajrzyj na tv.rp.pl[/link][/b]
Internet sprawił, że tradycyjne myślenie o prasie przechodzi do historii – mówi Piotr Gabryel, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. – Obecne są w nim wszystkie media. Nasz tytuł tworzy telewizję, a stacja TVN 24 internetową gazetę. W sieci dziennikarze przekazują informacje, korzystając ze wszystkich dostępnych środków wyrazu – tekstów oraz nagrań audio i wideo.
Tv.rp.pl jest telewizją informacyjną. Oprócz komentarzy wideo dotyczących bieżących wydarzeń dostępne są w niej rozmowy i reportaże. – Nasi dziennikarze często występują w programach publicystycznych. Prowadzą także własne audycje, są gwiazdami radia i telewizji – mówi Gabryel. – Postanowiliśmy wykorzystać popularność Igora Janke, Moniki Małkowskiej, Stefana Szczepłka, Bronisława Wildsteina, Piotra Semki, Pawła Wilkowicza, Michała Kołodzieczyka, Janusza Pindery czy Rafała Ziemkiewicza.
W internetowym magazynie Cafe „Rz” komentowane są wydarzenia mijającego tygodnia. Rafał Ziemkiewicz prowadzi rozmowy z satyrykami i komentatorami. Jego gośćmi byli m.in. Marcin Wolski i Robert Górski z Kabaretu Moralnego Niepokoju. Natomiast Bronisław Wildstein zaprasza do programu znanych publicystów.
Andrzej Olechowski, Leszek Miller czy Dariusz Rosati – to tylko niektórzy politycy udzielający wywiadów tv.rp.pl. Na stronie „Rz” dostępne są także rozmowy ze znanymi postaciami życia publicznego, m.in. prof. Leszkiem Balcerowiczem, gen. Romanem Polko, Krzysztofem Materną. W każdy poniedziałek zaproszony gość omawia wydarzenia ekonomiczne, od wtorku do czwartku – krajowe, w piątek – zagraniczne. W Pro i Kontra dziennikarze działu kultury spierają się o wartość artystyczną nowych filmów, płyt czy spektakli teatralnych. Ich walka na argumenty prezentowana jest zarówno w wydaniu papierowym, jak i w internetowej telewizji.