Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.07.2021 06:15 Publikacja: 13.07.2021 11:35
Mark Brzezinski, syn politologa Zbigniewa Brzezińskiego.
Foto: PAP/Maciej Kulczyński
W poniedziałek nasza gazeta ujawniła, że Stany Zjednoczone wystąpiły do polskich władz o zgodę na pełnienie przez niego misji (agrément). Stało się to w połowie czerwca. Zdaniem naszych źródeł procedura odpowiedzi ze strony Polski potrwa ok. trzech miesięcy. Powinna zatem zakończyć się we wrześniu. Nasi rozmówcy podkreślają, że Brzezinski dostanie wówczas zgodę na pełnienie misji.
Niezależnie od tego, odpowiadając na doniesienie Onetu, że kandydatura Brzezinskiego zostanie zablokowana wiceszef MSZ Marcin Przydacz napisał na Twitterze: „Bzdura! Nikt niczego nie wstrzymuje. To puste szukanie newsa. Procedura udzielenia agreement kandydata rozpoczęła się niedawno i trwa. Jak w każdym przypadku wymaga szeregu działań po stronie polskiej. Wszystko dzieje się w zgodzie z przyjętymi zasadami i zwyczajowymi terminami”. Zastosował angielską wersję zwyczajowo pisanego po francusku terminu „agrément”.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Setki kilometrów modernizowanych torów i sieci trakcyjnej, nowe stacje i przystanki, zaawansowane technologie st...
Międzynarodowy przewoźnik kolejowy Leo Express wkracza na polski rynek, oferując mieszkańcom Warszawy nową, atra...
Władzom miasta ufa 51 proc. warszawiaków, z czego zdecydowanie ufa im 11 proc.. a raczej ufa – 40 proc. – wynika...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Osoby podróżujące pociągami muszą przygotować się na spore utrudnienia. Na początku listopada zostanie zamknięty...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas