Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 04.06.2018 08:43 Publikacja: 04.06.2018 08:37
Foto: Fotorzepa, Piotr Guzik
Wysoki metalowy płot. Co kilka metrów przyczepiona jest do niego plastikowa plakietka z napisem "nieupoważnionym wstęp wzbroniony". Za ogrodzeniem znajduje się budynek, którego okna pokryte są kurzem. Wejścia do środka bronią szklane drzwi, zastawione dodatkowo dwoma donicami. W środku obiektu jest pusto. Tuż obok budynku znajdują się boiska do siatkówki plażowej oraz piłki nożnej - czytamy w Onecie.
Tak obecnie wygląda Plaża Kraków. Miejsce, które jeszcze dwa lata temu tętniło życiem. To efekt uchwalonego kilka lat temu planu zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. Obowiązujący od 2013 roku plan pozwala tylko na budynki przy plaży, wbudowane w wały rzeki, aby nie zakłócały widoku na Wisłę i okoliczne zabytki. Tymczasem obecna konstrukcja, w której funkcjonuje restauracja, góruje nad bulwarami. Jednakże plan powstawał, kiedy budynek już stał, więc urzędnicy dali czas do końca 2015 roku, aby właściciel usunął swój obiekt. Tak się jednak nie stało, a właściciel nie zamierza rozbierać obiektu.
Sprawą plaży przy hotelu Forum zajmuje się Naczelny Sąd Administracyjny. Ten jeszcze nie wydał decyzji w tej sprawie. A dopóki nie zapadnie werdykt, ogrodzone budynki nadal będą stały.
Tymczasem Zarząd Zieleni Miejskiej pod koniec czerwca przy Bulwarze Kurlandzkim po raz drugi stworzy miejsce, które poza rekreacyjną oprawą będzie miało charakter miejsca spotkań, inspiracji i wymiany doświadczeń.
- Cała strefa "PrzyStań na plaży" będzie zorganizowana wokół kontenera z drewnianym tarasem na ziemi i na dachu. Rozstawione będą leżaki, bulodrom, hamaki, huśtawki. Będzie również boisko do siatkówki i badmintona, speed-ball, spikeball-a. Nad brzegiem Wisły będą odbywały się m.in. zajęcia fitness, będzie można wypożyczyć kajak i wypocząć na wypożyczonym kocu lub leżaku – wylicza Dariusz Nowak, kierownik referatu ds. informacji medialnej biura prasowego urzędu miasta Krakowa.
- W pobliżu staną foodtrucki oferujące jedzenie oraz napoje. Popołudniami mieszkańcy mogli zrelaksować się przy muzyce, kinie na trawie, wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach dla dorosłych i dla dzieci – dodaje kierownik w rozmowie z Onetem.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Do piątku mieszkańcy Szczecina mogą odbierać karmniki w siedzibach Lasów Miejskich. Podobną akcję zorganizowano w Białymstoku.
W budżecie państwa na 2025 nie uwzględniono pieniędzy na wsparcie budowy krakowskiego metra. Głosami niemal wszystkich posłów koalicji rządzącej odrzucona została poprawka w tej sprawie.
Najważniejsze krajowe spektakle i premiera „Quanty” Łukasza Twarkowskiego wypełnią program 17. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie (6-16 grudnia). „Elisabeth Costello" Krzysztofa Warlikowskiego zagrana będzie trzy razy.
Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia udostępniona dla kierowców ma zostać północna obwodnica Krakowa oraz odcinek drogi ekspresowej S7 od Krakowa do Widomej. Otwarcie obu dróg ma usprawnić ruch samochodowy w okolicach Krakowa.
Die Antwoord, południowoafrykański duet muzyczny, który nieustannie wzbudza emocje, wraca do Polski, by zagrać w TAURON Arenie Kraków 6 grudnia 2024 roku.
Trwają konsultacje społeczne w sprawie wprowadzenia w Krakowie strefy czystego transportu (SCT). Od ich wyników ma zależeć, czy ograniczenia dla starych samochodów będą dotyczyć całego miasta, czy tylko ścisłego centrum.
Władze Wiednia wiedzą, jak duże znaczenie ma dla miasta turystyka, dlatego bardzo liczą się ze zdaniem specjalistów pracujących w miejskiej organizacji turystycznej - mówi dyrektor ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Wiedniu Włodzimierz Szeląg.
W tym roku już po raz 82. odbędzie się Konkurs Szopek Krakowskich. Zapisy do tegorocznej edycji konkursu trwają do 3 grudnia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas