Kneissl podkreśliła, że spędziła "inspirujący wieczór" w miniony czwartek, kiedy tańczyła w rytm samby i bossa novy z ministrami spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Grecji, Rumunii i Polski, na marginesie posiedzenia szefów dyplomacji UE.

Kneissl podkreśliła, że np. Jeremy Hunt, szef MSZ Wielkiej Brytanii jest "znakomitym tancerzem i czarującym gentlemanem".

- Dyplomacja to dziś znacznie więcej niż prezentowanie się sobie nawzajem za pomocą politycznych not. Taniec, nie ma politycznych implikacji, niezależnie od tego czy tańczę z Jeremy'm czy z kimkolwiek innym.

- Tańczyłam wcześniej już z tyloma mężczyznami... - powiedziała Kneissl. W tym momencie jej wypowiedź przerwała szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini. - Ja bym w tym momencie skończyła - powiedziała z uśmiechem włoska polityk.

Zdjęcia Kneissl tańczącej z Putinem na jej weselu w sierpniu stały się przyczynkiem do pytań o neutralność minister w relacjach z Rosją.

Kneissl i Putin zapewniali jednak, że ślub był wydarzeniem prywatnym, a szefowa MSZ Austrii podkreślała, że zbudowała z Putinem "fundament zaufania".

W rządzie austriackim Kneissl reprezentuje skrajnie prawicową Partię Wolności (FPO).