Program "Agata Młynarska rozmawia" został wyemitowany w pierwszym dniu świąt Bożego Narodzenia między 16:26, a 16:52. Oglądało go ponad 1,5 mln widzów, co dało TVP1 największy w tym czasie udział w rynku - 13,5 proc. Wtedy na TVN kończył się "Potop" Jerzego Hoffmana i zaczynał "Madagaskar II". Tę stację wybierał wtedy co dziesiąty widz, który miał w tym czasie włączony telewizor - ogółem nieco ponad 1,1 mln widzów.

Gorzej radziły sobie nadawane w TVP2 i Polsacie komedie familijne: "102 dalmatyńczyki" i "Święta Last Minute" (odpowiednio niemal 900 tys. i ponad pół mln widzów). Co ciekawe w najbardziej pożądanej przez reklamodawców grupie docelowej w wieku 16-49 wywiad z rodziną Tusków nie był jednak najbardziej atrakcyjną pozycją. Ci widzowie wybierali TVN, TVP2, a dopiero potem rozmowę na TVP1.

Co zobaczyli Polacy, którzy zdecydowali się obejrzeć wywiad? Z pewnością premiera, którego mogli nie znać. W rozmowie Młynarskiej z Małgorzatą i Donaldem Tuskami niewiele kwestii dotyczyło polityki. Premierowa musiała powiedzieć co jej zdaniem mąż zrobił dobrego dla kraju. - Poczekaj, zaraz wyjmę ściągę. "Autostrady, stadiony..." - zażartował Tusk.

Zobacz całą rozmowę:

Premier zaś miał zwrócić się do młodych rozczarowanym sytuacją w Polsce. - Dla naszego pokolenia postęp jest wyraźny, ludzie dwudziestoletni mają inny punkt odniesienia. Rozczarowanie jest mocnym napędem, szczególnie dla młodego człowieka. Ja uważam, że młodzi wręcz powinni być rozczarowani - mówił.

Ale najczęściej cytowaną częścią rozmowy są sprawy rodzinne, które Małgorzata Tusk wywołała niedawno swoją książką "Między nami". Sam premier dotąd o nich nie mówił.

- Nie było panu przykro, że żona napisała o kryzysie w państwa małżeństwie? - pytała dziennikarka. - Gdybym wcześniej nie wiedział o jej romansie i dowiedział się dopiero z książki, to pewnie byłoby mi przykro - odparł Tusk. - Tak naprawdę wiedziało o tym wiele osób w Gdańsku, bo nie robiliśmy z tego tajemnicy (...). Pewnie tak szczerze byśmy o tym nie rozmawiali, gdyby wszystko nie skończyło się happy endem - dodał premier i oboje z żoną zapewniali, że w tej chwili ich uczucie rozkwita.

W okresie świątecznym TVP1 była najchętniej wybieranym przez Polaków kanałem telewizyjnym. Średni udział tego programu publicznego nadawcy w dniach 24-26.12 (13,6 proc.) jest niemal identyczny jak wyniki rozmowy z Tuskami. 25 grudnia najchętniej oglądane były programy nadane tuż po wywiadzie - rozpoczynający się o 17 "Teleexpress" (3,6 mln widzów) i  kolejna pozycja "Jaka to melodia?"  (nieco ponad 3,6 mln widzów). Oba miały dużo większe udziały w rynku. Oglądał je niemal co trzeci widz w Polsce. Czytaj więcej

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ