Piotr Litka

Zmiany w IPN

Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej zaproponowało przeniesienie Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu do struktur prokuratury powszechnej.

Prochy księdza Michała Woźniaka nie wrócą do Polski

Prochy błogosławionego księdza Michała Woźniaka na razie nie wrócą do Polski. Nie chce tego ani MSZ, ani Ministerstwo Kultury. „Rz" dotarła do pisma niemieckich urzędników z odmową wydania urny duchownego.

Ministerstwo się pomyliło ws. polskiego męczennika z Dachau

„Rzeczpospolita” dotarła do dwóch nowych dokumentów przechowywanych w Archiwum IPN. Wynika z nich, że w sprawie numeru urny księdza Woźniaka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego popełniło błąd.

Męczennik z Dachau czeka na łaskę

Urzędnicza niemoc hamuje powrót do Polski prochów błogosławionego z Dachau.

Bez odszkodowania za eksperymenty w Auschwitz

Sąd okręgowy odrzucił pozew Barbary Gautier, więźniarki niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau, przeciw RFN.

Urny polskich męczenników nie wrócą z Niemiec?

Na monachijskim cmentarzu odnaleziono wiosną kwatery, w których pochowano urny z prochami m.in. czterech zamordowanych w Dachau polskich kapłanów.

Polski rząd chce zakończyć spór z Wyszkowskim

„Rzeczpospolita" dotarła do informacji potwierdzających chęć polubownego zakończenia sporu Krzysztofa Wyszkowskiego z polskim rządem. Chodzi o skargę złożoną przez dziennikarza, publicystę i opozycjonistę w Strasburgu.

Polski rząd nie chce procesu z Krzysztofem Wyszkowskim

„Rzeczpospolita” dotarła do informacji potwierdzających chęć polubownego zakończenia sporu Krzysztofa Wyszkowskiego z polskim rządem. Chodzi o skargę złożoną przez dziennikarza, publicystę i opozycjonistę w Strasburgu.

Wraca spór Wyszkowskiego z Wałęsą o przeszłość

Wyrok Trybunału w Strasburgu w sprawie Wyszkowski kontra polski rząd możliwy jeszcze w tym roku.

Śledztwo w sprawie śmierci Pyjasa zostanie umorzone?

Prawdopodobnie wkrótce krewni Stanisława Pyjasa otrzymają z krakowskiego pionu śledczego IPN decyzję o umorzeniu postępowania w sprawie śmierci krakowskiego studenta – ustaliła „Rzeczpospolita".