Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 14.02.2015 13:45 Publikacja: 14.02.2015 13:32
Magdalena Ogórek
Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek
Przemówieniem w Ożarowie Mazowieckim Magdalena Ogórek zainaugurowała swoją kampanię prezydencką. Opowiedziała się za silną i nowoczesną Polską, zapowiadając jednocześnie duże wsparcie młodych. Z przemówienia jasno wynikało, że kandydatka SLD za swojego głównego przeciwnika uważa aktualnie urzędującego prezydenta.
Kandydatka SLD odniosła się wyraźnie do medialnych ataków na siebie - głównie dotyczących jej młodego wieku, braku doświadczenia oraz odbytego przez nią bezpłatnego stażu (któremu poświęciła obszerny fragment przemówienia). Ogórek podkreśliła, że to konstytucja - a nie media - stanowi, kto może ubiegać się o urząd prezydenta. Na zarzut o brak doświadczenia w strukturach państwowych odniosła się, przypominając, że pracowała m.in. w kancelarii prezydenta, a to, że nie pełniła funkcji państwowych oznacza, że jest spoza układu. Kandydatka SLD podkreślała to kilkukrotnie.
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
Co planuje Sławomir Mentzen w kampanii prezydenckiej, gdy ta zacznie się formalnie w przyszłym roku? Czym jego strategia różni się od poprzednich kampanii Konfederacji? W "Pałacu Prezydenckim" rozmowa z Bartoszem Bocheńczakiem, szefem sztabu Konfederacji w wyborach prezydenckich.
W Pałacu Rzeczypospolitej w Bibliotece Narodowej na Placu Krasińskich w Warszawie wręczamy Nagrodę „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
2 grudnia 2024 - Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie online pt. „Strategie Ochrony Rynku w Obliczu Globalnych Wydarzeń: Antydumping, Protekcjonizm i Ochrona Konkurencyjności w Unii Europejskiej”, które odbędzie się 5 grudnia 2024 roku, w godzinach 13:00 – 15:00. To wyjątkowa okazja, by zgłębić tematykę globalnych nierówności ekonomicznych i ich wpływu na polityki ochrony rynku. Nasz webinar zgromadzi wiodących ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat obecnych wyzwań i możliwości w globalnym handlu i ochronie rodzimych rynków przed nieuczciwą konkurencją.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Bezpieczeństwo i kwestie gospodarcze - dwa temat, które mogą zdefiniować kampanię prezydencką. W nowym odcinku podcastu "Pałac Prezydencki" rozmowa z Adamem Traczykiem, dyrektorem More in Common Polska.
Jeśli partia Razem wystawi swojego Adriana Zandberga, wystartuje też senator Waldemar Witkowski z Unii Pracy – wynika z rozmów „Rzeczpospolitej”. Oznaczałoby to rozdrobnienie lewicy w wyborach prezydenckich w niespotykanej dotąd skali.
W piątek prokuratura potwierdziła ustalenia "Rzeczpospolitej", że zatrzymanie i zarzuty dla byłego lidera SLD Wojciecha Olejniczaka oraz pięciu innych osób ma związek z finansowaniem Zakładów Mięsnych Henryka Kani.
Ministerstwo podległe Lewicy zaakceptowało poprawkę, zgłoszoną przez izbę, kierowaną przez byłego działacza SLD. Dzięki niej mogą sporo zarobić firmy w niej zrzeszone.
Zapowiadane od dłuższego czasu zmiany personalne w Nowej Lewicy mogą, ale nie muszą spowodować jakościowej zmiany w tej partii. Wszystko zależeć będzie od realizacji lewicowych postulatów wewnątrz koalicji rządowej oraz od wyników wyborów prezydenckich.
Zapowiedź współprzewodniczącego Nowej Lewicy Roberta Biedronia o tym, iż będzie zabiegał, aby na ich listach znaleźli się dwaj byli premierzy Marek Belka i Włodzimierz Cimoszewicz to wywieszenie białej flagi w europejskim wyścigu i potwierdzenie krótkiej ławki lewicowej formacji.
Stowarzyszenie, którego nazwa i logo łudząco przypomina dawną partię Kwaśniewskiego i Millera, wystawi swoje listy w wyborach samorządowych. W tle są znane nazwiska.
Z tytułu współpracy z regionalnymi rozgłośniami Polskiego Radia Magdalena Ogórek zarobić mogła w ostatnich latach nawet 300 tysięcy złotych – informuje Onet. Zarabiać w ten sposób mieli także Adrian Klarenbach i Michał Rachoń.
Potwierdziły się doniesienia "Rzeczpospolitej", że prezydent Andrzej Duda ułaskawił skazanych na kary grzywny Rafała Ziemkiewicza i Magdalenę Ogórek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas