Reklama
Rozwiń

Paweł Mucha: Jesteśmy fenomenem na mapie Europy i świata

- Jesteśmy dzisiaj pewnym fenomenem na mapie Europy i świata, bo jesteśmy państwem o ogromnym potencjale wzrostu, państwem, które rozwija się bardzo dynamicznie, jeżeli chodzi o wskaźniki światowe i europejskie w kwestiach gospodarczych - ocenił Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Aktualizacja: 07.11.2019 08:00 Publikacja: 07.11.2019 07:55

Paweł Mucha: Jesteśmy fenomenem na mapie Europy i świata

Foto: tv.rp.pl

qm

W środę Andrzej Duda powiedział, iż bezwizowe podróżowanie do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni będzie możliwe od 11 listopada.

Odsetek odmów wizowych dotyczących wiz turystycznych i biznesowych spadł dla obywateli Polski poniżej 3 proc. w ciągu roku, wobec czego 30 września Polska spełniła warunki przystąpienia do programu ruchu bezwizowego (Visa Waiver Program, VWP). Kilka dni później prezydent USA Donald Trump informował, że wyraził zgodę na włączenie Polski do programu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Kraj
Pożar w Ząbkach: Śledztwo prokuratury nabiera tempa, trwają przesłuchania świadków
Kraj
Dziki grasują w Warszawie. Problem narasta
Kraj
Metro nie kursuje od Słodowca do stacji Centrum. „Podejrzenie, że coś się pali”
Kraj
Jedyne Centrum Integracji Cudzoziemców na Mazowszu będzie działało w Warszawie
Kraj
Pociągi wracają na trasę M1 po awarii w metrze warszawskim