Aktualizacja: 11.12.2024 21:37 Publikacja: 31.05.2023 13:21
Foto: AdobeStock
W środę amerykańska agencja kosmiczna NASA przeprowadzi pierwsze w historii publiczne spotkanie, które poświęcone będzie "niezidentyfikowanym anomalnym zjawiskom” (Unidentified Aerial Phenomena - UAP), czyli temu, co szerzej znane jest pod skrótem UFO (niezidentyfikowane obiekty latające).
Transmisję z wydarzenia, które odbędzie się w środę o godzinie 10.30 czasu lokalnego, obejrzeć będzie można za darmo w sieci. W Polsce będzie to godzina 16.30.
Astronomowie z University of Southampton twierdzą, że są bardzo blisko rozwiązania zagadki dotyczącej tego, jak powstały największe galaktyki we Wszechświecie. To jedna z tych tajemnic, która zajmuje badaczy od dziesiątek lat. Co wiemy na ten moment?
Przed nami ostatnia pełnia Księżyca w 2024 roku, zwana również Zimnym Księżycem. Kiedy pojawi się na niebie? Jakie inne zjawiska będzie można obserwować w grudniu?
Część naukowców przez lata uważała, że Wenus, nazywana często „złym bliźniakiem Ziemi”, była kiedyś o wiele bardziej gościnną planetą. Podejrzewano m.in., że znajdowały się na niej oceany ciekłej wody. Najnowsze badanie wskazuje jednak, że te teorie były błędne.
Jeszcze w 2010 roku po orbicie okołoziemskiej krążyło około 1 tys. satelitów, natomiast obecnie liczba ta wzrosła do ponad 10 tys. Do 2030 roku na orbicie może być już 58 tys. obiektów tego typu. Naukowcy widzą w tym zagrożenie dla atmosfery.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Ziemia żegna się z asteroidą, która przez ostatnie miesiące stanowiła „miniksiężyc” naszej planety.
Prezydent-elekt USA Donald Trump nominował w środę astronautę-miliardera i wspólnika biznesowego Elona Muska, Jareda Isaacmana, na swojego kandydata na szefa NASA.
Krew nietoperza może umożliwić astronautom hibernację podczas długich lotów w kosmosie lub pomoc w operacjach medycznych – twierdzą naukowcy. Nad nowatorskim rozwiązaniem pracują badacze z Uniwersytetu w Greifswaldzie.
Podczas lotu nad Grenlandią i testów radaru UAVSAR naukowcom udało się uchwycić Camp Century – opuszczone „miasto pod lodem” stworzone przez armię USA w czasie Zimnej Wojny. – Dzięki nowym danym poszczególne struktury w tajemniczym mieście są widoczne w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie widziano” – komentuje Chad Greene naukowiec z NASA specjalizujący się w badaniu kriosfery, czyli powłoki lodowej Ziemi.
Astronauci, którzy przebywają obecnie na orbicie okołoziemskiej – w miejscu znajdującym się około 320 kilometrów nad najbliższym lokalem wyborczym – dzięki specjalnej procedurze wdrożonej przez NASA oddali swój głos w wyborach prezydenckich w USA.
Rok temu Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) powołała niezależny zespół do naukowego zbadania „niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych” (UAP). Nazwą tą zastąpiono kojarzący się ze zjawiskami paranormalnymi skrót UFO.
Administrator NASA Bill Nelson wezwał do wszczęcia dochodzenia w sprawie artykułu „Wall Street Journal” informującego, iż założyciel SpaceX i sponsor kampanii Donalda Trumpa Elon Musk oraz prezydent Rosji Władimir Putin utrzymują „regularny kontakt” od końca 2022 roku.
Brzmi jak żart pierwszokwietniowy, ale żartem nie jest. Włoska Prada wypracowała takie technologie, że została wybrana na dostawcę kombinezonów dla astronautów NASA.
Słońce osiągnęło maksimum aktywności w swoim 11-letnim cyklu - poinformowali przedstawiciele NASA. Ten okres może potrwać nawet rok i będzie miał wpływ na życie na Ziemi. Co może dla nas oznaczać maksymalna aktywność słoneczna?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas