Należąca do firmy SpaceX kapsuła Crew Dragon, na pokładzie której podróżowali nowi astronauci, wylądowała na wodach oceanu o 1:07 czasu polskiego, niemal dokładnie po trzydniowej podróży."Witajcie na Ziemi. Wasza misja pokazała, że przestrzeń kosmiczna jest dla wszystkich" - usłyszeli nowi astronauci od kontrolera lotu SpaceX.

 "To była niezła jazda" - skomentował szef misji, miliarder i pilot akrobacyjny Jared Isaacman, który zafundował kosmiczną podróż także trojgu pozostałym członkom załogi, Hayley Arceneaux, Sian Proctor i Chrisowi Sembroskiemu.

Był to pierwszy lot na orbitę bez udziału zawodowych astronautów. Przyjemność kosztowała Isaacmana 200 mln dol. Podczas trzydniowej podróży, członkowie misji okrążyli Ziemię kilkadziesiąt razy. Byli na orbicie na wysokości niemal 600 km, ponad orbitą, na której znajduje się Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.


Inspiration 4 jest debiutem SpaceX w dziedzinie turystyki kosmicznej i trzecią już w tym roku, po wyprawach organizowanych przez Virgin Galactic i Blue Origin, podróżą w kosmos miliarderów. Wykupiono już kolejne loty. Musk chce w ciągu najbliższych lat wysłać prywatny lot w orbitę wokół Księżyca.