Reklama

Źródła Bloomberga: Atak na obwód kurski przybliża mobilizację w Rosji

Bloomberg, powołując się na dwa anonimowe źródła „bliskie Kremlowi i rosyjskiemu Ministerstwu Obrony”, pisze, że sytuacja może zmusić Rosję do rozważenia nowej mobilizacji. Miałaby zostać ogłoszona przed końcem roku.

Publikacja: 13.08.2024 20:00

Wideospotkanie Putina z p.o. gubernatora obwodu kurskiego Aleksiejem Smirnowem, 8 sierpnia

Wideospotkanie Putina z p.o. gubernatora obwodu kurskiego Aleksiejem Smirnowem, 8 sierpnia

Foto: kremlin.ru

amk

Ukraińskie wojsko rozpoczęło niespodziewaną inwazję na rosyjski obwód kurski 6 sierpnia, po raz pierwszy wprowadzając oddziały regularnej armii do Rosji.

Walki w obwodzie kurskim toczą się siódmy dzień, nie ustały także bitwy na pozostałych odcinkach frontu i rosyjska armia nie jest w stanie dostarczyć nowych żołnierzy, aby nadążyć za stratami, które są największe od początku pełnoskalowej inwazji w 2022 r., poinformował Bloomberg.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
Donald Trump znów sugeruje, że rosyjskie drony spadły w Polsce przez przypadek
Konflikty zbrojne
Jak zmieniły się poglądy Amerykanów na temat izraelskich działań w Strefie Gazy? Najnowszy sondaż
Konflikty zbrojne
W Strefie Gazy blokowany jest dostęp do internetu. „Zły omen”
Konflikty zbrojne
Ekspert: Drony nad Polską odciągnęły uwagę od niepowodzenia, jakim był Zapad
Konflikty zbrojne
Wojna: Kreml się odgraża, ale to ukraińska armia jest górą
Reklama
Reklama