23:34
25.05.2024

Kontynuacja relacji

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 823
23:19
25.05.2024

Prezydent Estonii: Rosja może się nie zmienić i po odejściu Putina

Prezydent Estonii Alar Karis oświadczył w wywiadzie dla fińskiego nadawcy Yle, że Rosja szybko się nie zmieni i nawet odejście Władimira Putina niekoniecznie musi wpłynąć na przemiany za wschodnią granicą, jeśli nie zmieni się wola Rosjan. Karis za najważniejsze uznał, by „zatrzymać machinę wojenną”. „Zrobimy wszystko by rzucić Rosję i Putina na kolana. Wówczas można będzie zacząć poważne rozmowy o zakończeniu wojny na Ukrainie” – powiedział Karis.

22:59
25.05.2024

Joe Biden nazwał Władimira Putina brutalnym tyranem

Prezydent Joe Biden zadeklarował, że Stany Zjednoczone nie opuszczą Ukrainy i będą ją wspierać w walce z rosyjską agresją. „Na Ukrainie nie ma amerykańskich żołnierzy. Jestem zdeterminowany, aby tak pozostało” - powiedział Joe Biden podczas wystąpienia w akademii wojskowej West Point. Dodał, że USA przeciwstawiają się brutalnemu tyranowi, jakim jest Władimir Putin, zdecydowanie będą wspierać Ukrainę i nie pozostawią jej samej sobie.

22:25
25.05.2024

Ukraiński sztab generalny: Na Charków spadły dwie bomby kierowane i sześć rakiet

W sobotę w Charkowie rosyjska armia zrzuciła dwie bomby kierowane i wystrzeliła sześć rakiet, z czego dwie spadły na centrum handlowe Epicentr, poinformował ukraiński sztab generalny w mediach społecznościowych.

21:55
25.05.2024

Odnaleziono szóstą ofiarę ataku na centrum handlowe w Charkowie

Według nowego raportu sześć osób zginęło, czterdzieści zostało rannych, a 16 jest nadal zaginionych w wyniku ataku bombowego na centrum handlowe w Charkowie

„Niestety wiemy już, że na miejscu zginęło sześć osób. (...) Czterdzieści osób zostało rannych, 16 zaginęło” – poinformował po zbombardowaniu centrum handlowego Epicentr w Charkowie Ołeh Syniegubow, gubernator regionu. Burmistrz miasta informował wcześniej o pięciu ofiarach śmiertelnych.

21:29
25.05.2024

W zrujnowanym hipermarkecie w Charkowie znaleziono piąte ciało

Ciało kolejnej ofiary odnaleziono wieczorem w gruzach zbombardowanego przez Rosjan centrum handlowego w Charkowie, poinformował burmistrz miasta Ihor Terechow. Liczba ofiar śmiertelnych nalotu wzrosła do pięciu.

20:57
25.05.2024

Emmanuel Macron o ataku na Charków: To niedopuszczalne

„Rosyjskie naloty na centrum handlowe w Charkowie spowodowały wiele ofiar. Dzieci, kobiety, mężczyźni. Rodziny. To jest niedopuszczalne” – napisał w mediach społecznościowych prezydent Francji Emmanuel Macron. „Francja łączy się w bólu z Ukraińcami".

20:29
25.05.2024

Liczba ofiar ataku na hipermarket wzrosła

Mer Charkowa poinformował w mediach społecznościowych, że w wyniku bombardowania centrum handlowego zginęły cztery osoby, a 40 zostały ranne.

19:57
25.05.2024

Charkowska prokuratura pokazała atak na hipermarket

Prokuratura udostępniła nagranie, na którym widać moment uderzenia w hipermarket w Charkowie.

19:28
25.05.2024

Ukraińscy zestrzelili rosyjski samolot szturmowy

Żołnierze 110. brygady zmechanizowanej zestrzelili w obwodzie donieckim rosyjski samolot szturmowy Su-25.

18:59
25.05.2024

W rosyjskim obwodzie biełgorodzkim zginęło dwóch cywilów

W ostrzale przeprowadzonym przez armię ukraińską w miejscowości Oktiabrski (obwód biełgorodzki) zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych, poinformował gubernator obwodu, Wiaczesław Gładkow.

18:21
25.05.2024

Epicentr K, firma, której sklep został zaatakowany przez Rosjan, wydała komunikat

Firma Epicentr K, której sklep budowlany został zniszczony w Charkowie, poinformowała, „że po uruchomieniu alarmu powietrznego pracownicy zrobili wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej ewakuować klientów i pracowników. Jednak kilka minut po ogłoszeniu alarmu dwa pociski trafiły w centralną część budynku. Po tych dwóch atakach rozpoczął się pożar na dużą skalę.” Według informacji firmy „zginęło dwóch pracowników centrum handlowego, a z 11 innymi osobami nie można się skontaktować”.

17:54
25.05.2024

Podoljak o ataku na Charków: Z pewnością ta genialna „propozycja pokojowa” Putina

„Charków, weekend. Celowy atak kierowanej bomby lotniczej na wielkie centrum handlowe. Z pewnością ta genialna „propozycja pokojowa” Putina (sarkazm)” – napisał doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podoljak, odnosząc się do informacji o planie zawieszenia broni zaproponowanym przez Moskwę przed czerwcowym szczytem pokojowym w Szwajcarii.

„Naprawdę powinniśmy negocjować coś z Rosją (sarkazm). Z pewnością nie ma sensu atakować rosyjskich lotnisk i artylerii znajdującej się na jej własnym terytorium. Po co ? To byłaby eskalacja (sarkazm). I czy słuszne jest niszczenie majątku wojskowego agresora na terytorium agresora, jeśli na co dzień można cieszyć się zniszczeniem ukraińskiego miasta (sarkazm)? I oczywiście żadnej „pasywnej tarczy” ukraińskiego nieba, żadnej obrony powietrznej NATO i samolotów, które mogłyby zestrzelić rosyjskie ludobójcze rakiety w suwerennej przestrzeni powietrznej Ukrainy. Przecież byłaby to prowokacja wobec Rosji (sarkazm)" - napisał Podoljak w mediach społecznościowych.

17:28
25.05.2024

Zełenski: To kolejne szaleństwo Rosji

„Ten atak na Charków jest kolejnym przejawem szaleństwa Rosji. Po prostu nie da się tego inaczej nazwać. Tylko szaleńcy tacy jak Putin są w stanie zabijać i terroryzować ludzi w tak nikczemny sposób" - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

16:57
25.05.2024

Charków po ataku na hipermarket: ugaszenie pożaru jest bardzo trudne

„Akcję gaśniczą utrudnia obecność znacznej ilości materiałów palnych oraz możliwość rozprzestrzenienia się pożaru na pobliskie magazyny. Jednocześnie istnieje ciągłe zagrożenie kolejnymi bombardowaniami ze strony wroga" - podały w komunikacie ukraińskie służby ratunkowe.

16:29
25.05.2024

Syniegubow: W hipermarkecie było 200 osób, dwie zginęły, 24 zostały ranne

Według gubernatora regionu charkowskiego w ataku na hipermarket budowlany dwie osoby zginęły, a co najmniej 24 zostały Ranne. W chwili ataku w sklepie było około 200 osób. „To czysty terroryzm”, skomentował gubernator. Sklep o powierzchni 15 tys. m kw płonie. Po informacji o strzelaninie, pojawiła się inna: w sklep uderzyły dwie bomby lotnicze.

15:59
25.05.2024

W Charkowie rosyjscy żołnierze wtargnęli do hipermarketu budowlanego

Rosyjscy żołnierze wtargnęli do hipermarketu budowlanego w jednej z dzielnic Charkowa i otworzyli ogień.

Mer miasta Ihor Terechow przekazał, że według wstępnych informacji dwie osoby nie żyją.

15:43
25.05.2024

Ukraina prowadzi rozmowy w sprawie zwiększenia importu energii elektrycznej z UE

Ukraina prowadzi rozmowy na temat maksymalizacji wolumenu ewentualnego importu energii elektrycznej z UE w celu zrekompensowania mocy wytwórczych zniszczonych w wyniku rosyjskich ataków.

Rosyjskie ataki spowodowały szkody w ukraińskim sektorze energetycznym o wartości ponad 1 miliarda dolarów, powodując utratę 8 000 MWh mocy wytwórczych.

- Prowadzimy negocjacje. Naszym zadaniem jest maksymalizacja tej kwoty. Technicznie rzecz biorąc, możemy otrzymać (importować) ponad 2000 MWh, a nawet 2400 MWh. Jestem pewien, że decyzja zostanie podjęta – powiedział w parlamencie minister energetyki Herman Haluszczenko.

15:21
25.05.2024

Putin i Łukaszenko straszą bronią nuklearną

Putin i Łukaszenko mówiąc o wspólnych manewrach zwiększających gotowość taktycznych sił nuklearnych, wybrali nieprzypadkowy moment

Czytaj więcej

Putin i Łukaszenko szantażują NATO
14:48
25.05.2024

Prezydent Estonii o wysłaniu wojsk na Ukrainę: Kijów nie widzi jeszcze takiej potrzeby

Prezydent Estonii Alar Karis skomentował wypowiedzi prezydenta Francji Emmanuela Macrona dotyczące potencjalnej możliwości wysłania zachodnich wojsk na Ukrainę.

Odnosząc się do kwestii wysłania żołnierzy na Ukrainę zauważył:  - To nie jest moja decyzja, ani nawet decyzja rządu. Decyzję o rozmieszczeniu wojsk podejmie parlament.

- Jeśli kiedykolwiek nadejdzie ten moment, dyskusja o wysłaniu wojsk będzie musiała toczyć się nie tyle w Estonii, ile z naszymi sojusznikami. Jednak sama Ukraina nie widzi w tej chwili takiej konieczności – wyjaśnił Karis

14:33
25.05.2024

Ukraińcy zlikwidowali kolejny rosyjski Su-25

14:11
25.05.2024

Jens Stoltenberg dołącza do grona polityków apelujących o zniesienie zakazów dla Ukrainy

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „The Economist” szef NATO stwierdził, że "nadszedł czas, aby sojusznicy rozważyli, czy powinni znieść niektóre ograniczenia, które nałożyli na użycie broni, którą podarowali Ukrainie".

Czytaj więcej

Szef NATO: Nadszedł czas, by pozwolić Ukrainie na ataki zachodnią bronią na cele w Rosji
13:46
25.05.2024

Rosja rozwiązała umowę z Japonią o współpracy w zakresie eliminacji broni nuklearnej

W ramach tego dokumentu Moskwa i Tokio zgodziły się wcześniej na konsekwentne ograniczanie potencjału nuklearnego obu krajów i pracę nad rozwiązaniem problemów środowiskowych.

13:15
25.05.2024

Niemiecki polityk apeluje do Olafa Scholza

Anton Hofreiter, polityk partii Sojusz90/Zieloni, zaapelował do kanclerza, aby pozwolić Ukrainie uderzyć w Rosję zachodnią bronią,

Hofreiter stwierdził, że w tej kwestii chodzi przede wszystkim o ochronę ludności ukraińskiej. Dodał, że prawo międzynarodowe pozwala atakującemu państwu atakować cele wojskowe na terytorium państwa agresora.

- Dlatego nie powinniśmy uniemożliwiać Ukrainie użycia dostarczonej broni do odparcia rosyjskich myśliwców w rosyjskiej przestrzeni powietrznej Rosyjska armia dzień i noc ostrzeliwuje ukraińskie miasto Charków z własnego terytorium, w tym za pomocą bomb szybujących  – podkreślił Hofreiter.

12:48
25.05.2024

Brytyjski wywiad spodziewa się nowych aresztowań w rosyjskim Ministerstwie Obrony

Ministerstwo wspomniało o ostatnim z serii aresztowań urzędników Ministerstwa Obrony Rosji, kiedy 23 maja zatrzymano zastępcę szefa Sztabu Generalnego Rosji Wadima Szamarina pod zarzutem przekupstwa.

Nastąpiło to po niedawnych aresztowaniach innych wysokich rangą urzędników Ministerstwa Obrony Rosji podejrzanych o korupcję – wiceministra obrony Timura Iwanowa i szefa personelu Jurija Kuzniecowa.

Wywiad zauważył, że zatrzymany Szamarin od 2021 roku stał na czele dyrekcji ds. komunikacji rosyjskiego Ministerstwa Obrony, a jeden z jego poprzedników na tym stanowisku, Halił Arsłanow, również był ścigany za korupcję. „Korupcja jest głęboko zakorzeniona w rosyjskim MON i prawdopodobne jest, że nastąpią dalsze aresztowania” – stwierdzono.

12:23
25.05.2024

Zełenski twierdzi, że straty Rosjan i Ukraińców w obwodzie charkowskim to 8 do 1

- Putina to nie obchodzi — uważa ukraiński prezydent.

11:59
25.05.2024

Od początku wojny na Ukrainie zaginęło 2021 dzieci

Komisarz Praw Człowieka Rady Najwyższej Dmytro Łubinec, który przekazał statystyki za pośrednictwem Telegramu z okazji Międzynarodowego Dnia Zaginionych Dzieci.

Zdaniem rzecznika ten dzień ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problem i zasady, które pomogą zapobiec zaginięciu dzieci, gdyż wraz z wybuchem wojny rosyjsko-ukraińskiej sprawa stała się „jeszcze bardziej bolesna dla Ukrainy”.

11:38
25.05.2024

"The Financial Times": Węgry blokują wojskowe wsparcie dla Ukrainy

Po miesiącach debat kraje UE zgodziły się w tym miesiącu przeznaczyć zyski   z około 190 miliardów euro ulokowanych w belgijskim centralnym depozycie papierów wartościowych Euroclear na zakup broni dla Ukrainy.

Czytaj więcej

Węgry Orbána wstrzymują finansowanie Ukrainy z zamrożonych rosyjskich aktywów
11:16
25.05.2024

Rosjanie twierdzą, że Ukraina zaatakowała dronami dwa rosyjskie obwody

Rosja twierdzi, że 25 maja zestrzeliła ukraińskie drony nad obwodami kurskim i biełgorodzkim.

10:48
25.05.2024

Think tank o "zawieszeniu broni" Putina

Czytaj więcej

ISW: Rosja wykorzysta zawieszenie broni w celu przygotowania przyszłych operacji ofensywnych na Ukrainie
10:23
25.05.2024

Kraje bałtyckie, Polska i inne kraje zgadzają się na utworzenie „ściany dronów”

„To zupełnie nowa rzecz – dronowa granica z Norwegii do Polski, której celem byłaby ochrona naszej granicy za pomocą dronów i innych technologii” – powiedziała litewska minister spraw wewnętrznych Agne Bilotaite.

09:52
25.05.2024

Syrski pokazał nagranie z frontu

Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Ołeksandr Syrski pokazał nagranie, w którym ukraińscy obrońcy niszczą armię rosyjską na linii frontu.

„Na Ukrainie rosyjscy okupanci są niszczeni przez profesjonalne działania Ukraińskich Sił Obronnych” – napisał Syrski.

09:19
25.05.2024

Doniesienia o eksplozjach w pobliżu bazy lotniczej Saki na Krymie

W Eupatorii na okupowanym Krymie słychać było eksplozje, a nad Nowofedoriwką, gdzie znajduje się rosyjska baza lotnicza Saki, unoszą się kłęby dymu.

„W Eupatorii słychać było eksplozje, nad Nowofedoriwką unosi się dym. [...] W Nowofedoriwce znajduje się lotnisko wojskowe Saki. 43 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego, będący trzonem grupy lotniczej wspierającej wojska rosyjskie na południu Ukrainy, który tam stacjonuje, jest uzbrojony w bombowce Su-24 i myśliwce Su-30” – napisano w poście użytkownika „Krymski Wiatr” na Telegramie.

08:53
25.05.2024

Szef NATO o artykule 5. "Możemy się powołać"

"Możemy powołać się na Artykuł 5 i reagować w cyberprzestrzeni oraz w innych obszarach, aby chronić sojuszników NATO" - powiedział Jens Stoltenberg w wywiadzie dla” The Economist”.

08:36
25.05.2024

Radosław Sikorski dla „Guardiana”: Europa musi się dozbroić

Polska wydaje na obronność 4 proc. PKB i zdaniem  szefa polskiego MSZ, inne państwa „muszą nadrobić tę zaległość”.

Minister powiedział, że wymaga to reorientacji wojskowej i dodał, że w okresie „dywidendy pokojowej i wojny ekspedycyjnej"  skupiono się na broni wysokich technologii. Tymczasem, podczas rosyjskiej napaści na Ukrainę, ”odkrywamy na nowo, że tak naprawdę potrzebne są miliony nabojów”.

Czytaj więcej

Sikorski dla "Guardiana": Putin zabiega o względy prawicy w Europie i USA
08:11
25.05.2024

ISW: Rosja potrzebuje zawieszenia broni, aby przygotować się do przyszłych ofensyw na Ukrainie

 Eksperci z Instytutu Studiów nad Wojną  podkreśliło, że Rosja wykorzysta każde zawieszenie broni do przygotowań do kolejnych ofensyw na froncie. 

ISW przypomina, że  rosyjska interwencja wojskowa na Krymie i w Donbasie w 2014 r. naruszyła liczne zobowiązania międzynarodowe dotyczące poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, w tym uznanie przez Rosję Ukrainy za niepodległe państwo w 1991 r. oraz memorandum budapeszteńskie z 1994 r., w którym Rosja wyraźnie zobowiązała się nie podważać suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Dlatego nie ma podstaw sądzić, że Kreml uszanuje nowe porozumienie zobowiązujące Rosję do nienaruszania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.

07:50
25.05.2024

W piątek Rosja zaatakowała Zaporoże ponad 340 razy

W ciągu ostatniej doby rosyjskie wojsko zaatakowało siedem osad w obwodzie zaporoskim 342 razy.

Poinformował o tym w poście na Telegramie, szef Obwodowej Administracji Wojskowej Zaporoża, Iwan Fiodorow.

07:35
25.05.2024

Rosja zaatakowała Charków rakietami S-300

W nocy 25 maja armia rosyjska przeprowadziła cztery ataki rakietowe na Charków i obwód charkowski. Według wstępnych informacji wróg ostrzeliwał miasto rakietami balistycznymi S-300.

07:14
25.05.2024

Która polska partia prowadzi działalność korzystną z punktu widzenia Rosji? Sondaż dla rp.pl

Najwięcej osób wskazało PiS. Za partię prowadzącą politykę korzystną z punktu widzenia Rosji uważa partię Jarosława Kaczyńskiego co piąta kobieta i co czwarty mężczyzna. Odsetek respondentów podzielających taką opinię wzrasta wraz z wiekiem.

Czytaj więcej

Sondaż: Która polska partia prowadzi politykę korzystną z punktu widzenia Rosji?
06:56
25.05.2024

Jeden rosyjski okręt na Morzu Czarnym

W sobotę 25 maja na Morzu Czarnym znajdował się jeden rosyjski okręt wojenny, który jest nośnikiem rakiet manewrujących Kalibr z łączną salwą do 16 rakiet.

06:42
25.05.2024

Sztab Generalny podał informację o ostatnich stratach Rosjan

Czwartek był kolejnym dniem, w którym rozpętana przez Putina wojna kosztowała życie 1140 żołnierzy FR.

Sztab Generalny

06:28
25.05.2024

Stoltenberg wzywa sojuszników do zniesienia ograniczeń dotyczących użycia przez Ukrainę zachodniej broni

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wezwał sojuszników do zniesienia ograniczeń dotyczących użycia przez Ukrainę broni do ataków na cele wojskowe na terenie Rosji.

- „Myślę, że nadszedł czas, aby sojusznicy zastanowili się, czy powinni znieść część ograniczeń nałożonych na użycie broni, którą podarowali Ukrainie, zwłaszcza teraz, gdy nie ustają naloty na Charków, niedaleko granicy – powiedział Stoltenberg w wywiadzie dla "The Economist". - Odmowa Ukrainie możliwości użycia tej broni przeciwko  celom wojskowym na terytorium Rosji bardzo utrudnia jej obronę.

Jak podaje Ukrinform, sekretarz stanu USA Antony Blinken oraz kilku innych członków najbliższego otoczenia prezydenta Joe Bidena próbują go przekonać, aby pozwolił Ukrainie na użycie broni dostarczanej przez USA do ataków na cele w Rosji. Wcześniej Wielka Brytania i niektóre inne kraje zniosły takie ograniczenia.

06:24
24.05.2024

Departament Stanu: Broń z poprzednich pakietów USA dla Ukrainy już na linii frontu

Broń i sprzęt, które Stany Zjednoczone ogłosiły w pierwszych dwóch pakietach pomocowych dla Ukrainy w ciągu ostatnich kilku tygodni, zostały już dostarczone na linię frontu dla ukraińskiej armii. Poinformował o tym w piątkowym oświadczeniu sekretarz stanu USA Antony Blinken

Departament Obrony USA ogłosił w piątek, że przeznaczy dla Ukrainy nowy pakiet pomocy w zakresie bezpieczeństwa o wartości 275 mln dolarów. Pakiet obejmuje dodatkowe rakiety precyzyjnego uderzenia dla systemów rakiet artyleryjskich wysokiej mobilności (HIMARS), pociski artyleryjskie, amunicję wystrzeliwaną z powietrza i broń przeciwpancerną.

06:21
24.05.2024

USA ogłaszają nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 275 mln dolarów

Departament Obrony USA ogłosił znaczący pakiet pomocy w zakresie bezpieczeństwa dla Ukrainy, aby zaspokoić krytyczne potrzeby ukraińskich sił zbrojnych w zakresie bezpieczeństwa i obrony.

Pentagon poinformował o tym w piątkowym komunikacie prasowym.

"To piąty pakiet pomocy w zakresie bezpieczeństwa, który Prezydent zatwierdził od podpisania w zeszłym miesiącu ustawy dotyczącej bezpieczeństwa narodowego, i trzeci pakiet, z którego korzysta Prezydent, korzystając z prezydenckich organów ds. wypłat” – czytamy w komunikacie prasowym.

06:17
24.05.2024

Ministerstwo Obrony Ukrainy kupiło letnie mundury dla kobiet

Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało umowy na zakup damskich letnich kombinezonów polowych o wartości prawie 130 mln UAH.

Wszystkie umowy przewidują zapotrzebowanie do końca 2024 roku. Ponad 90 proc.  kombinezonów trafiło już do różnych jednostek wojskowych.

Każdy komplet składa się z trzech elementów: kurtki, spodni oraz dwóch opasek z symbolami narodowymi – flagą narodową. Mundur damski różni się od męskiego  krojem.

06:13
24.05.2024

Niemcy oficjalnie potwierdzają transfer na Ukrainę kolejnego systemu przeciwlotniczego IRIS-T

Niemiecki rząd ogłosił, że dostarczył Ukrainie kolejny zestaw przeciwlotniczy IRIS-T. Potwierdziło to Ministerstwo Obrony Niemiec.

Boris Pistorius stwierdził,  że Ukraina otrzymała od Niemiec kolejny system obronny IRIS-T, który okazał się wysoce skuteczny podczas działań na ukraińskim froncie.

Pistorius podkreślił, że rosyjskie naloty w dalszym ciągu niszczą ukraińską infrastrukturę krytyczną i zabijają ludzi. - Dzięki niedawno dostarczonemu systemowi Patriot wzmacniamy obronę powietrzną Ukrainy w jej walce z  agresywną kampanią Rosji, która narusza prawo międzynarodowe – podsumował Pistorius.

W czwartek 23 maja Niemcy dostarczyły Ukrainie nową partię pomocy wojskowej, która obejmuje pociski artyleryjskie, czołgi Leopard 1 AP, karabiny maszynowe, drony, karabiny i amunicję.

06:09
24.05.2024

Małgorzata Kidawa-Błońska z wizytą w Kijowie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski napisał w mediach społecznościowych, że podczas spotkania z marszałek Senatu Małgorzatą Kidawą-Błońską podziękował za wojskowe i finansowe wsparcie, jakiego od początku rosyjskiej inwazji Polska udzieliła Ukrainie.

06:00
24.05.2024

Reuters: Putin gotowy do rozmów o zawieszeniu broni

Reuters, powołując się na trzy źródła, informuje, że prezydent Rosji wyrażał frustrację w rozmowach z małą grupą doradców w związku z tym, co postrzega jako „wspierane przez zachód próby utrudniania negocjacji” oraz w związku z decyzją Wołodymyra Zełenskiego, który wykluczył rozmowy pokojowe z reżimem na Kremlu, jeśli na jego czele będzie stał Putin.

Czytaj więcej

Reuters: Władimir Putin chce negocjować zawieszenie broni. Ale ma jeden warunek
05:54
24.05.2024

Relacja z piątkowych wydarzeń na Ukrainie

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 821