Ambasador Rosji do Amerykanów: Po wywiadzie Carlsona z Putinem spadną wam łuski z oczu

Ambasador Rosji w USA Anatolij Antonow twierdzi, że „fundamentalne” różnice dyplomatyczne z USA oznaczają, że wojna z Ukrainą będzie kontynuowana. Rozwiązanie widzi proste: porywające zwycięstwo Rosji na polu bitwy. Ambasador radzi Amerykanom, by obejrzeli wywiad Tuckera Carlsona z Putinem.

Publikacja: 08.02.2024 23:00

Anatolij Antonow

Anatolij Antonow

Foto: Wikimedia Commons, domena publiczna

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 715

Ambasador Rosji przemawiał podczas ceremonii złożenia wieńców na grobie męża stanu i dyplomaty Imperium Rosyjskiego Aleksandra Bodisco, pochowanego w Waszyngtonie.

Antonow powiedział, że jego spotkania w tym tygodniu w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego i Departamencie Stanu pokazały „fundamentalne różnice w podejściu do polityki międzynarodowej i środowiska międzynarodowego między Stanami Zjednoczonymi a Rosją”. A to oznacza, mówił ambasador, że „wojna będzie kontynuowana”.

- Stany Zjednoczone nie są gotowe do uwzględnienia naszych obaw — powiedział Antonow.

Dodał, że podczas wspomnianych spotkań usłyszał potwierdzenie, że „Stany Zjednoczone użyją wszystkich sił i środków, aby w dalszym ciągu dostarczać zachodnią broń w celu zabijania rosyjskich żołnierzy i ludności cywilnej”.

Czytaj więcej

Senat USA przyjął ustawę o pomocy dla Ukrainy. Jej los wciąż w rękach republikanów

- W tej sytuacji może pojawić się pytanie, które bardzo często zadają dziennikarze – co należy zrobić. A odpowiedź jest bardzo prosta — mówił ambasador Rosji w USA. - Trzeba spróbować osiągnąć proste, jasne i porywające zwycięstwo na polu bitwy podczas specjalnej operacji wojskowej.

Wcześniej stały przedstawiciel Federacji Rosyjskiej przy ONZ Wasilij Niebenzia oświadczył, że Stany Zjednoczone są współwinne ataku Sił Zbrojnych Ukrainy na Lisiczańsk. Stwierdził, że ukraińscy żołnierze  koordynują wszystkie cele ataków systemami HIMARS   z "amerykańskimi sponsorami".

Antonow o wywiadzie Tuckera Carlsona z Putinem: Amerykanom spadną łuski z oczu

W Rosji przebywa obecnie były gospodarz programu Fox News Tucker Carlson. Przeprowadził  pierwszy od początku wojny wywiad z Putinem, którego ten udzielił dziennikarzowi  z Zachodu. Carlson Tucker wielokrotnie ostro krytykował Zełenskiego, wyrażał się pochlebnie o Putinie, a wyłuszczając swoje powody, dla których chciał rozmowę z nim przeprowadzić, mówił m.in., że Amerykanie nie są informowani  o motywach, które pchnęły prezydenta Rosji do napaści na Ukrainę.

Czytaj więcej

Władimir Putin w rozmowie z Tuckerem Carlsonem mówił m.in. o Polsce

Plany Carlsona spotkały się z ostrą krytyką wśród amerykańskich dziennikarzy. Uważają oni, że była twarz stacji FOX News daje Putinowi  okazję do wmówienia obywatelom USA, że prowadzi wojnę w obronie rosyjskiego bezpieczeństwa i przekonywać, że nie ma mowy o tym, by Rosjanie atakowali cywilne cele i dokonywali zbrodni wojennych.

Anatolij Antonow stwierdził, że w ostatnich dniach do jego ambasady wpływa wiele pytań dotyczących wizyty w Rosji Tuckera Carlsona, a nawet instrukcji, które – jak twierdzą niektórzy – otrzymał od Antonowa.

Czytaj więcej

Artur Bartkiewicz: Co z wywiadu Władimira Putina z Tuckerem Carlsonem wynika dla Polski?

Ambasador zadał retoryczne pytanie dotyczące naruszenia Pierwszej Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, która gwarantuje wolność słowa, oraz tego, dlaczego korzystanie z tej poprawki może być przez jednych dozwolone, a przez innych zabronione.

Zauważył, że oskarżenia pod adresem Carlsona, że ​​jest rzekomo agentem i że dostanie honorarium za wywiad z Putinem, są bardzo obraźliwe. Nazwał je bzdurą i przykładem podwójnych standardów.

Antonow „poradził” Amerykanom, aby obejrzeli wywiad Carlsona z rosyjskim prezydentem, a części z nich na pewno spadną „łuski z oczu”.

Czytaj więcej

Wywiad Carlsona z Putinem to akcja specjalna przeciw USA

Dyplomata stwierdził, że Tucker Carlson zastanawia się dlaczego obywatele amerykańscy, którzy  powinni wykorzystywać swoje podatki nie na poprawę swojego bezpieczeństwa, walkę z narkotykami, poprawę warunków dla bezdomności i walkę z biedą w swoich miastach, ale po to, aby wysłać miliardy dolarów do innego kraju, o którym niektórzy z nich nawet nie wiedzą, gdzie dokładnie leży.

Magazyn Newsweek informował wcześniej, że Unia Europejska może rozważać nałożenie sankcji na Carlsona za wywiad z Putinem, powołując się na wypowiedzi części parlamentarzystów. Jeden z posłów nazwał Carlsona „rzecznikiem” Putina i byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, a także wezwał UE do nałożenia zakazu podróżowania Carlsona do krajów UE. W odpowiedzi amerykański miliarder Elon Musk wyraził swoje oburzenie zamiarami Unii Europejskiej nałożenia sankcji na dziennikarza.

Ostatni raz Władimir Putin udzielił wywiadu zachodnim mediom w październiku 2021 roku. Rozmowę prowadziła prezenterka CNBC Hadley Gamble.

Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 781
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Konflikty zbrojne
USA nie pomogą Izraelowi w uderzeniu na Iran. "Nie chcemy wojny"
Konflikty zbrojne
Gen. Syrski: Sytuacja się pogarsza. Rosjanie dostali rozkaz szybkiego zdobycia miasta Czasiw Jar
Konflikty zbrojne
Iran zaatakował Izrael. Wystrzelił w jego stronę ponad 300 dronów i rakiet. Niemal wszystkie zostały zneutralizowane
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Konflikty zbrojne
Zachodni politycy ostro potępiają wydarzenia na Bliskim Wschodzie