Reklama

Polska zaoferuje infrastrukturę do szkolenia ukraińskich pilotów do obsługi F-16

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak powiedział we wtorek, że Polska zaoferuje swoją infrastrukturę do szkolenia ukraińskich pilotów do obsługi myśliwców F-16 w ramach tzw. koalicji myśliwców.

Publikacja: 11.07.2023 23:54

Prezydent RP Andrzej Duda  i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak  po przyjeździe na pierwszy

Prezydent RP Andrzej Duda i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak po przyjeździe na pierwszy dzień szczytu NATO w Wilnie

Foto: PAP, Leszek Szymański

amk

Komentując porozumienie podpisane na marginesie szczytu NATO w Wilnie w sprawie rozpoczęcia szkolenia Ukraińców do obsługi myśliwców F-16, szef polskiego MON Mariusz Błaszczak podziękował Danii i Holandii za „rozpoczęcie i koordynację tej bardzo ważnej inicjatywy”.

„To kolejny dowód naszej determinacji we wspieraniu Ukrainy w walce z brutalną inwazją Rosji. Ze swojej strony deklaruję wsparcie poprzez otwarcie dostępu do naszej infrastruktury szkoleniowej i kursów” - napisał Błaszczak w mediach społecznościowych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1282
Konflikty zbrojne
Decyzja niepopularna, ale konieczna? Niemcy myślą o wysłaniu swoich wojsk na Ukrainę
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1281
Konflikty zbrojne
„Flaming”, „Długi Neptun”. Ukraina chce walczyć z Rosją własnymi rakietami
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1280
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama