Walki o Bachmut. Flaga grupy Wagnera na budynku w pobliżu centrum miasta

Na dachu jednego z budynków nieopodal centrum miasta Bachmut, o które trwają zaciekłe walki, pojawiła się flaga Grupy Wagnera - wynika z nagrania opublikowanego w mediach społecznościowych.

Publikacja: 02.04.2023 01:25

Walki o Bachmut. Flaga grupy Wagnera na budynku w pobliżu centrum miasta

Foto: orchestra_w/Telegram

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 402

Z nagrania wynika, że wagnerowcy zatknęli swoją czarną flagę na dachu budynku, który znajduje się o kilka ulic od śródmieścia Bachmutu.

Materiał wideo został w piątek opublikowany na powiązanym z Grupą Wagnera koncie w serwisie Telegram. CNN potwierdziło, że nagranie pochodzi z Bachmutu. Na nagraniu widać powiewającą nad pokrytym śniegiem dachem budynku czarną flagę - symbol najemników z założonej przez Jewgienija Prigożyna grupy.

Czytaj więcej

Amerykańskie dowództwo nie wierzy w ukraińskie zwycięstwo w 2023 roku

Zaciekłe walki o Bachmut w obwodzie donieckim trwają od kilku miesięcy. W przedłużających się starciach zarówno broniące się wojska ukraińskie, jak i atakujące siły rosyjskie poniosły ciężkie straty. Budynek, na którym zatknięto flagę, jest położony o kilka ulic na północ od centralnych dzielnic, które mają się już znajdować w rosyjskich rękach.

W sobotę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podawał, że Rosjanie koncentrują swoje główne siły na prowadzeniu działań ofensywnych m.in. na kierunku bachmuckim i że o Bachmut toczą się zacięte walki. "Wróg nie przerywa ataku na miasto Bachmut, jednak nasi obrońcy dzielnie utrzymują miejscowość" - brzmiał komunikat.

Rzecznik wschodniego zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy Serhij Czerewatyj oświadczył, że w ciągu dnia doszło do 25 starć, podczas których "zginęło 162 okupantów, a 157 zostało rannych".

Konflikty zbrojne
Drony w pobliżu bazy NATO w Rumunii. Rosja uważa ją za zagrożenie
Konflikty zbrojne
Decyzja zapadła. "Reakcja na atak Iranu jest koniecznością, ale Izrael zachowa rozsądek"
Konflikty zbrojne
Wojna w Gazie. Putin i Raisi wzywają strony konfliktu do "rozsądnej powściągliwości"
Konflikty zbrojne
Izraelskie ataki w Strefie Gazy. Celem Rafah i Beit Hanoun
Konflikty zbrojne
Prezydent Ukrainy Zełenski podpisał ustawę o mobilizacji