Reklama

Trwają walki o Bachmut. "Ukraina traci rezerwy potrzebne do kontrofensywy"

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, w wieczornym wystąpieniu mówił, że przyszłość kraju rozstrzyga się w walkach na wschodzie. Tymczasem Ołeh Żdanow, ukraiński analityk wojskowy zauważa, że Ukraina rzuca do obrony Bachmutu rezerwy, przeszkolone na Zachodzie.

Publikacja: 14.03.2023 05:09

Ukraińscy żołnierze w rejonie Bachmutu

Ukraińscy żołnierze w rejonie Bachmutu

Foto: AFP

arb

Walki o Bachmut trwają od kilku miesięcy, ale od początku 2023 roku przybrały na intensywności, a Rosjanie zaczęli odnosić na tym odcinku frontu ograniczone sukcesy. W ubiegłym tygodniu Jewgienij Prigożyn, twórca Grupy Wagnera, której najemnicy są trzonem sił walczących o Bachmut poinformował, że Rosjanie kontrolują wschodnią część miasta.

Zajęcie Bachmutu byłoby największym rosyjskim sukcesem na Ukrainie od lipca 2022 roku i zajęcia Lisiczańska w obwodzie ługańskim.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1292
Konflikty zbrojne
Poważna awaria podmorskiego światłowodu. Część Azji i Bliskiego Wschodu bez dostępu do Internetu
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1291
Konflikty zbrojne
Siły izraelskie zamierzają wkroczyć do miasta Gaza. Mieszkańcom nakazano ewakuację
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Strefa buforowa pod nadzorem USA?
Reklama
Reklama