Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W dniach 14-15 lutego w Brukseli odbywa się szczyt ministrów obrony państw NATO, poświęcony m.in. wsparciu dla walczącej z Rosją Ukrainy.
Wraz ze zbliżaniem się pierwszej rocznicy inwazji Rosji na Ukrainę, przedstawiciele administracji Stanów Zjednoczonych przekazują władzom ukraińskim, że stoją w obliczu krytycznego momentu, który może zmienić przebieg wojny, co zwiększa presję na Kijów, aby ukraińska armia dokonała znaczących zdobyczy na polu bitwy.
Amerykański dziennik pisze, że pomimo zapowiedzi, że USA będą wspierać Ukrainę "tak długo jak trzeba", przedstawiciele administracji Bidena twierdzą, iż ostatnie pakiety pomocy wojskowej z USA i od zachodnich sojuszników Ukrainy mogą być najlepszą szansą dla Kijowa, by ten znacząco zmienił przebieg wojny. "Washington Post" odnotowuje, że niektórzy politycy Partii Republikańskiej (ma większość w Izbie Reprezentantów) już sygnalizują, że USA powinny ograniczyć pomoc dla Ukrainy.
Czytaj więcej
- Miasto, przedmieścia miasta, (...) cały rejon Bachmutu i Konstantynówki są pod szalonym, chaotycznym ostrzałem - mówi o sytuacji w rejonie Bachmutu Wołodymyr Nazarenko, zastępca dowódcy ukraińskiego batalionu "Wolność".
Jeden z przedstawicieli administracji Bidena mówi, że Waszyngton będzie sygnalizował ukraińskim władzom, iż USA "nie mogą robić wszystkiego przez cały czas". Rozmówca "Washington Post" dodaje, że administracja Bidena jest przekonana, iż będzie jej trudno utrzymać wsparcie dla Ukrainy na obecnym poziomie biorąc pod uwagę, że Partia Demokratyczna nie kontroluje już obu izb Kongresu.