Reklama

Austin: Wojna Putina jest przyczyną, a nie skutkiem rozszerzenia NATO

Według sekretarza obrony USA Lloyda Austina wojna rozpoczęta przez prezydenta Rosji Władimira Putina nie jest skutkiem, ale przyczyną rozszerzenia NATO.

Publikacja: 04.12.2022 08:09

Austin: Wojna Putina jest przyczyną, a nie skutkiem rozszerzenia NATO

Foto: AFP

mz

„Rosja nie została sprowokowana. Rosja nie była zagrożona. Rosja nie została zaatakowana. Zamiast tego jeden człowiek wybrał wojnę. A wojna Putina nie jest wynikiem rozszerzenia NATO. Jest przyczyną rozszerzenia NATO. A teraz, z powodu tęsknoty Kremla za utraconym imperium, Europa stoi w obliczu największego kryzysu bezpieczeństwa od zakończenia II wojny światowej – powiedział Austin w swoim przemówieniu na Forum Obrony Narodowej im. Reagana w Simi Valley w Kalifornii.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konflikty zbrojne
Rumunia poderwała myśliwce F-16. Przechwycono rosyjskiego drona
Konflikty zbrojne
Izrael burzy Gazę. W kilka tygodni 1800 budynków zostało zniszczonych lub uszkodzonych
Konflikty zbrojne
Donald Trump napisał „list do państw NATO i świata”. Przekonuje, że inwazja Rosji na Ukrainę to „wojna Bidena i Zełenskiego”
Konflikty zbrojne
Po pojawieniu się nad Polską rosyjskich dronów Dania ogłasza rekordowy zakup broni
Konflikty zbrojne
Czy Rosja może zaatakować Polskę i państwa bałtyckie? Białoruski ekspert: nie podczas manewrów „Zapad”
Reklama
Reklama