Ukraiński Sztab Generalny podaje, że "na odcinku wołyńskim sytuacja nie zmieniła się znacząco". "Część jednostek Sił Zbrojnych Republiki Białorusi realizuje zadania z zakresu ochrony granicy" - czytamy w raporcie.

Następnie Sztab Generalny armii Ukrainy podaje, że na Polesiu "wróg zakończył przegrupowanie i przygotowania do przeniesienia wybranych jednostek z terytorium Białorusi na teren Federacji Rosyjskiej.

Czytaj więcej

Zełenski zaprasza Merkel i Sarkozy'ego do Buczy. „Niech zobaczą, do czego doprowadziła polityka ustępstw”

"Z posiadanych informacji wynika, że niektóre jednostki powietrzno-desantowe rosyjskich okupantów są przewożone samolotami transportowymi do Biełgorodu (miasto znajduje się 40 km od wschodniej granicy Ukrainy, ok. 80 km od Charkowa - red.). Aby spowolnić postępy jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy, okupanci przeprowadzają masowe, chaotyczne minowanie nie tylko zajmowanych wcześniej pozycji i terenów, ale też dróg, którymi się poruszają" - czytamy w raporcie.

Niektóre jednostki powietrzno-desantowe rosyjskich okupantów są przewożone samolotami transportowymi do Biełgorodu

Fragment raportu Sztabu Generalnego armii Ukrainy

Jednocześnie Rosjanie mają kontynuować blokowanie Charkowa i przeprowadzać kolejne ataki artyleryjskie na obszary mieszkalne w mieście.

Z kolei w rejonie Izium Rosjanie mieli podjąć nieudaną próbę wznowienia ofensywy.

W obwodzie donieckim Rosjanie skupiają się na zdobyciu miejscowości Rubiżne, Popasna, Trockie, Awdijka, Marinka, Krasnohoriwka oraz przygotowują się do ofensywy, która może zacząć się w najbliższych dniach, w kierunku Siewierodoniecka i Wełyki Nowosiłki.

Ponadto ze wsparciem lotnictwa i artylerii Rosjanie kontynuują natarcie na oblężony Mariupol - podaje ukraiński Sztab Generalny.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

Na południu Rosjanie próbują dotrzeć do granic administracyjnych obwodu chersońskiego.