Reklama

Patryk Jaki szuka źródeł sprawiedliwości w Babilonie

Wiceminister nie tylko jest zwolennikiem kary śmierci, nie tylko wezwał na Twitterze do przywrócenia tortur, ale także uważa, że kara powinna być „proporcjonalna".

Aktualizacja: 29.08.2017 20:51 Publikacja: 28.08.2017 21:15

Patryk Jaki szuka źródeł sprawiedliwości w Babilonie

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Rzecz idzie o wstrząsającą informację o zgwałceniu Polki i pobiciu jej męża we Włoszech. Sprawcami są prawdopodobnie migranci z Afryki Północnej. „Za #rimini dla tych bydlaków powinna być kara śmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury" – napisał Patryk Jaki, a potem dopytywany przez dziennikarzy rozpoczął wyjaśnienia. Etyczną podstawą działań wiceministra ma być odwrót od czasu – jak mówił w wywiadzie dla Wirtualnej Polski – „w którym liberalna polityka karna była bezdyskusyjną wykładnią prawa". – Ona poniosła fiasko i to jest moment, aby zastanowić się nad odpowiednimi odpowiedziami na tego typu zbrodnie – mówił minister. – Również po to, aby kary miały charakter prewencyjny i proporcjonalny do popełnionego przestępstwa – stwierdził.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Komentarze
Tomasz Krzyżak: Winę za znaczący spadek zaufania do Kościoła ponoszą wyłącznie biskupi
Komentarze
Michał Szułdrzyński: Wyryki, drony i rakieta. Jak Rosja rozgrywa chaos informacyjny w Polsce
Komentarze
Marek Kozubal: Wyryki niech się wszystkim wryją w pamięć. Wojsku i rządowi też
Komentarze
Jacek Czaputowicz: Minister Wang Yi w Warszawie. Nie jest to najlepszy adresat apeli, by Chiny wpłynęły na Putina
Komentarze
Jerzy Haszczyński: Niemiecka broń zamiast reparacji. Nie tędy droga do pojednania
Reklama
Reklama