W poniedziałek rano południową Turcję nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,7. Jak powiedział prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, były to najsilniejsze wstrząsy w tym regionie świata od 1939 roku. We wtorek miało miejsce trzęsienie wtórne o magnitudzie 5,7. Według najnowszych danych, które podała turecka agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych (AFAD), liczba ofiar poniedziałkowego trzęsienia ziemi i wstrząsów wtórnych w Turcji i Syrii przekroczyła 5000.

W poniedziałek w śródziemnomorskim porcie Iskenderun leżącym na terenie, na którym doszło do trzęsienia ziemi, wybuchł duży pożar. Jak informuje Sky News, trwa on już drugi dzień.

Czytaj więcej

Kolejne trzęsienie ziemi w Turcji. Silne wstrząsy wtórne

Na nagraniach, które publikowane są w mediach społecznościowych widać gęsty czarny dym, który unosi się nad największym tureckim portem. 

Z doniesień medialnych wynika, że w wyniku trzęsienia ziemi przewróciły się znajdujące się w porcie kontenery, które się zapaliły.

Obecnie trwa akcja gaszenia pożaru. Strażakom pomaga w niej turecka straż przybrzeżna  - podaje turecka agencja Anatolia.