W wyniku trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,6, do którego doszło na indonezyjskiej wyspie Jawa, zginęły co najmniej 252 osoby. Jak poinformowały lokalne władze, 31 osób jest zaginionych, a 377 rannych. Liczba osób przesiedlonych osiągnęła 7060.

Poprzednio informowano o 162 ofiarach śmiertelnych.

Według US Geological Survey, centrum trzęsienia o magnitudzie 5,6 znalazło się w dystrykcie Cianjur. Agencja zajmująca się łagodzeniem skutków klęsk żywiołowych poinformowała, że w wyniku trzęsienia zniszczone zostały także domy, szpitale i inne obiekty użyteczności publicznej.

Czytaj więcej

Trzęsienie ziemi w Indonezji. Są ofiary

Trzęsienie było na tyle silne, że było ono odczuwalne w obszarze metropolitarnym Dżakarty. Wieżowce w stolicy zachwiały się.

Jak podkreślił Henri Alfiandi, szef Narodowej Agencji Poszukiwań i Ratownictwa (Basarnas), osuwiska i nierówny teren utrudniały akcję ratunkową. - Wyzwanie polega na tym, że dotknięty obszar jest rozległy. Ponadto drogi w wioskach są uszkodzone. Większość ofiar to dzieci, ponieważ o godzinie 13.00, gdy doszło do trzęsienia, były jeszcze w szkole - powiedział.