Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 19.07.2025 02:41 Publikacja: 21.11.2022 11:17
Foto: PAP/Adi Weda
Według US Geological Survey, centrum trzęsienia o magnitudzie 5,6 znalazło się w dystrykcie Cianjur. Agencja zajmująca się łagodzeniem skutków klęsk żywiołowych poinformowała, że zginęło niemal pięćdziesiąt osób. Jest także kilkuset rannych. W wyniku trzęsienia zniszczone zostały także domy, szpitale i inne obiekty użyteczności publicznej. - W szpitalu regionalnym Cianjur jest 46 zabitych i około 700 rannych. Wielu zostało przygniecionych przez zawalone budynki - powiedział Suharyanto, szef National Disaster Mitigation Agency.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Dwie osoby zginęły, a ponad 1 000 zostało ewakuowanych w wyniku ulewnych deszczów, jakie w czwartek przeszły nad...
Około 61 mężczyzn, kobiet i dzieci zginęło w wyniku potężnego pożaru w wielopiętrowym budynku biurowym w mieście...
Spłonęła główna scena Tomorrowland – jednego z największych i najbardziej znanych na świecie festiwali muzyki el...
Prognozy wskazują, że środkowy Teksas, gdzie w zeszłym tygodniu niszczycielskie powodzie pochłonęły ponad sto of...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Co najmniej 51 osób zginęło w Teksasie wyniku gwałtownych powodzi, gdy po ulewnych deszczach woda z rzeki Guadal...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas