Zacznijcie od najprostszych czynności – możecie np. wpisać w wyszukiwarce swoje imię i nazwisko i sprawdzić, czy znajdziecie inne osoby, które nazywają się tak samo. Później przypomnijcie sobie swoich przyjaciół ze szkolnej ławy i postarajcie się ich znaleźć w ten sam sposób – w wyszukiwarce. Kto wie, może odnowicie zapomniane znajomości...
Wasze wnuki zachwycają się humusem, a Wy nie macie pojęcia, co to takiego? Wpiszcie i wyszukajcie to hasło, a nie dość, że dowiecie się wszystkiego na ten temat, to jeszcze znajdziecie przepis jak go zrobić. Przy okazji kolejnej wizyty wnuków będziecie mogli ich zaskoczyć...
Od dawna marzycie, by wybrać się do teatru, kina, a może na koncert? Nie macie jednak czasu, a może sił, by to marzenie spełnić? Tu też pomoże internet. Dzięki niemu Wasze mieszkanie może zamienić się w dowolną salę koncertową.
Młodzi ciągle zalatani i zmęczeni, nie chcecie im pewnie dodawać sprawunków. Nie prosicie więc o pomoc w zakupach, wolicie załatwić to sami? Nikogo nie musicie o nic prosić. Zakupy też możecie zamówić w internecie. I to w takich sklepach, których nie ma w Waszej okolicy! Nigdzie nie będziecie musieli po nie jechać, kurier przywiezie je do Was.
W sieci możecie też kupić bilet na autobus lub pociąg, zarezerwować pobyt w hotelu, czy sprawdzić jak najszybciej dojechać w dowolne miejsce. To także świetny sposób na kontakt z rodziną i znajomymi, których nie macie jak odwiedzić.
- Internet jest narzędziem niejako skrojonym na potrzeby osób dojrzałych. Nie tylko pozwala na lepszą komunikację z bliskimi, czy znajomymi, ale pozwala także na realizację tych wszystkich czynności, na które czasami po prostu brakuje siły. Jest oknem na świat – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Kampania „e-Polak potrafi!" ma uzmysławiać Polakom, ze warto korzystać z internetu. Zwracamy uwagę na możliwości wykorzystywania go w różnych ważnych kwestiach, w tym w codziennych sprawach. Nie tylko tych urzędowych, choć te można i warto jak najczęściej załatwiać drogą elektroniczną – dodaje szef MC.