Tak naprawdę liczą się jednak tylko ci, którzy postawili na fachową obsługę płatnych abonentów albo na dostarczanie bezpłatnej, codziennie aktualizowanej i nieustannie wzbogacanej informacji. Ci, którzy jeszcze nie tak dawno mieli wiernych użytkowników, lecz pozwolili sobie na kilkudniowe opóźnienia lub nie dbają o merytoryczny poziom informacji (także dyskusyjnego forum), szybko tracą na oglądalności.
Coraz lepiej pod względem jakości informacji wyglądają strony rządowych urzędów i instytucji. Dla wszystkich, którzy chcą się zapoznać z planowanymi zmianami w prawie, najbardziej godna polecenia jest zakładka "BIP". BIP to Biuletyn Informacji Publicznej,czyli urzędowy publikator. Składa się z systemu stron, na których jest udostępniana informacja publiczna. Do BIP można się dostać również poprzez stronę www.bip.gov.pl. Klikając na nazwę wybranego urzędu, znajdziemy adres jego strony BIP lub strony głównej. W ten sam sposób możemy szukać informacji publikowanych w BIP przez gminy, powiaty i urzędy marszałkowskie oraz podległe im instytucje (np. szpitale, biblioteki).
Dokumentów, które opuszczą rządowe gmachy, najlepiej szukać na stronie sejmowej: www.sejm. gov.pl. Tu można też śledzić dalszy ich los, przeczytać kolejne sprawozdania sejmowych komisji, poznać treść aktu uchwalonego przez Sejm i skierowanego do Senatu, i w końcu przeczytać przepisy w wersji opublikowanej w Dzienniku Ustaw. Nieocenionym źródłem informacji o wszystkich ustawach i aktach prawnych zamieszczonych w Dzienniku Ustaw w latach 1944 - 2007 i w Monitorze Polskim w latach 1997 - 2007 jest baza Internetowego Systemu Aktów Prawnych: isip.sejm.gov.pl.
Bardzo przydatny i sprawnie redagowany serwis ma ZUS. Znajdziemy tam nie tylko aktualności i informacje o bieżącej wysokości składek, lecz także - co szczególnie użyteczne - wiele obszernych poradników, bieżących wyjaśnień departamentów centrali ZUS oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (www.zus.gov.pl). Bogaty, choć zapewne mniej przydatny w znalezieniu jedynej wiążącej odpowiedzi, jest serwis Ministerstwa Finansów: www.mofnet.gov.pl. Znajdziemy tu m.in. przepisy podatkowe (ujednolicone, choć niekoniecznie na ostatnią chwilę), projekty ustaw i rozporządzeń podatkowych (w zakładce BIP), interpretacje organów podatkowych wydanych w indywidualnych sprawach podatników, ściągniemy formularze podatkowe, poznamy zawartość Biuletynów Skarbowych (od 1995 r.), a także uzyskamy podstawowe informacje o systemie celnym.
Całkiem przyzwoicie wygląda odświeżona strona Ministerstwa Sprawiedliwości (www.ms.gov.pl). Szkoda tylko, że w aktualnościach przeważają odniesienia i sprostowania do medialnych doniesień, a część użytkowa, szczególnie przydatna przedsiębiorcy, nadal kuleje. Oczywiście tam, gdzie użytkownik nadal nie może w pełni skorzystać z użytecznej wyszukiwarki (jak np. w informatycznym systemie Nowa Księga Wieczysta), trudno winić za to administratora ministerialnej witryny.