Reklama

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen: Świat jest wystarczająco duży dla USA i Chin

Świat jest wystarczająco duży, aby zarówno Stany Zjednoczone, jak i Chiny mogły się rozwijać - powiedziała sekretarz skarbu USA Janet Yellen, kończąc wizytę w Pekinie, której celem było ustabilizowanie relacji między dwiema największymi gospodarkami świata.

Publikacja: 09.07.2023 14:28

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen z chińskim wicepremierem He Lifengiem

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen z chińskim wicepremierem He Lifengiem

Foto: AFP

Janet Yellen powiedziała, że prowadziła „bezpośrednie, merytoryczne i produktywne” rozmowy z nowym kierownictwem gospodarczym Chin, w tym z premierem Li Qiangiem i Pan Gongshengiem, nowo mianowanym szefem partii komunistycznej w chińskim banku centralnym. „Żadna wizyta nie rozwiąże naszych problemów z dnia na dzień. Ale spodziewam się, że ta podróż pomoże zbudować prężny i produktywny kanał komunikacji” – powiedziała Yellen na konferencji prasowej w Pekinie.

„Ogólnie rzecz biorąc, uważam, że moje spotkania dwustronne – które w sumie trwały około 10 godzin w ciągu dwóch dni – stanowiły krok naprzód w naszych wysiłkach na rzecz ugruntowania stosunków amerykańsko-chińskich” - dodała amerykańska sekretarz skarbu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Gospodarka
Jak PE walczy z dezinformacją
Gospodarka
Polska musi zbudować własną kopalnię „złota”
Gospodarka
Wojciech Balczun, MAP: Prezesi spółek Skarbu Państwa powinni być liderami, a nie królami
Gospodarka
Pierwszy nowy park narodowy od ćwierćwiecza coraz bliżej. Koszt to nawet 167 mln
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Gospodarka
Merz przyznaje: niemiecka gospodarka w strukturalnym kryzysie
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama