Tak wynika z nowych badań City Index. W tym badaniu eksperci wykorzystali narzędzie do analizy wyszukiwania, Ahrefs, aby dowiedzieć się, jak często wyszukiwana jest definicja 50 najczęściej używanych terminów finansowych w każdym roku.

Czytaj więcej

ChatGPT rozpoczyna bitwę gigantów. Chatboty zastąpią obecne wyszukiwarki

Średnio „definicja PKB” jest wyszukiwana w Google średnio 166 300 razy w miesiącu. To o ponad jedną czwartą (27,2 proc.) więcej niż zajmujące drugie miejsce „acquisition” ze 130 700 wyszukiwaniami miesięcznie. „Znaczenie PKB” jest najczęściej wyszukiwane w Google w Indiach (23 proc. wszystkich wyszukiwań), na Filipinach (12 proc.), w Stanach Zjednoczonych (12 proc.) i Wielkiej Brytanii (6 proc.).

Wspomniane „acquisition” (jako przejęcie - ma miejsce, gdy jedna firma kupuje większość lub wszystkie akcje innej firmy, aby przejąć nad nią kontrolę – Investopedia) - 130 700 wyszukiwań miesięcznie - zajmuje drugie miejsce. Jego wynik jest o 17,3 proc. większy niż „equity" (majątek po odjęciu wszystkich długów - 111 400), które zajmuje trzecie miejsce. W obu przypadkach 5 i 6 proc. wyszukiwań pochodzi z Wielkiej Brytanii. Definicja equity jest wyszukiwana w Google o 16 proc. częściej niż "principal" (suma pieniędzy uzyskana w formie pożyczki lub zainwestowana) na czwartym miejscu z 96 000 wyszukiwań miesięcznie.

Czytaj więcej

Nadciągają biometryczni hakerzy i wirusy jako usługa

Co ciekawe, „capital”, zajmujący 10. miejsce ze średnio 28 000 wyszukiwań jego definicji każdego miesiąca, jest często błędnie interpretowany jako podobny termin do słowa „assets” (aktywa), które zajmuje piąte miejsce. 8 proc. wyszukiwań definicji „kapitału” w Google pochodzi z Wielkiej Brytanii.