Aktualizacja: 20.01.2017 10:24 Publikacja: 19.01.2017 16:12
Zachęty podatkowe, poluzowane regulacje, tania energia (skutek rewolucji łupkowej), bliskość rynku zbytu a także groźba wojen handlowych mogą sprawić, że coraz więcej międzynarodowych koncernów będzie przenosiło produkcję do USA. Zyska na tym małomiasteczkowa Ameryka, stracą państwa, które konkurowały głównie tanią siłą roboczą.
Foto: pixabay.com
1 bln dolarów ma w ciągu dekady być przeznaczone na rozbudowę i modernizację amerykańskiej infrastruktury. Firmy budowlane, producenci cementu i stali, spółki produkujące maszyny, linie lotnicze – wszyscy oni mogą skorzystać na tym impulsie stymulacyjnym. No i też ktoś przecież będzie budował „wielki mur, za który zapłaci Meksyk”.
Foto: NASA
Trump chce wzmocnić amerykańską armię, flotę i lotnictwo. Będzie twardo się targował z koncernami zbrojeniowymi, ale i tak da im okazje do dużych zarobków. Zbroić się powinny też inne kraje. Wszak nowa administracja chce, by Europejczycy wydawali więcej na obronę. Japonia, Korea Płd i państwa arabskie też nie będą zasypywały gruszek w popiele. Poza tym Trump obiecywał, że nie będzie ograniczał Amerykanom dostępu do broni palnej. Da się więc też zarobić na broni przeznaczonej na użytek cywilny.
Foto: Wikimedia
Obsługuje maszynerię wykorzystywaną w szczelinowaniu hydraulicznym do drążenia szybu naftowego. Zadowolenie z pracy: 3,59/5 Średnie zarobki: 178,155 dol.
Foto: Bloomberg
Trump zwyciężył dzięki umiejętnemu wykorzystaniu mediów społecznościowych. Teraz więc europejskie rządy naciskają na firmy z tej branży, by „filtrowały” informacje niekorzystne dla establiszmentu. To może się przełożyć na bunt ich użytkowników, a on z kolei na niższe przychody z reklam.
Foto: pixabay.com
Foto: 123RF
Niektóre z trendów, które mogą być szczególnie widoczne za rządów Trumpa zostały opisane w galerii.
W obliczu dynamicznych przemian gospodarczych, technologicznych i społecznych polskie przedsiębiorstwa stoją prz...
Dziś w Brukseli kraje Unii Europejskiej uzgodniły 17. pakiet sankcji wobec Rosji. Mogą zostać przyjęte w najbliż...
Słowo „prywatyzacja” ma raczej negatywne konotacje. Praktycznie zniknęło z debaty publicznej. W kampanii wyborcz...
Gospodarka rosyjska czasu wojny to pasmo sukcesów, a zachodni biznes opuszczał Rosję z płaczem i bardzo za nią t...
Wzrost kapitalizacji rynkowej spółek z udziałem Skarbu Państwa, wieloletnie strategie kluczowych firm, start pot...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas